Seydikemer Haber Sitesi

Yılın Ahisine Kaymakam Büyüker ve Başkan Sağır’dan Ziyaret

Yılın Ahisi seçilen ve Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında kaftan giydirilen demirci ustası Mustafa Yılmaz’a, Seydikemer Kaykamamı Yıldız Büyüker ve Seydikemer Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Harun Sağır tarafından ziyaret yapıldı. Ziyarette mesleği hakkında bilgiler veren yılın ahisi Mustafa Yılmaz ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade etti.

Seydikemer’de bir süre bölgenin tek demircisi olarak çalışan esnaf Mustafa Yılmaz, bir dönem Antalya’nın Demre ilçesinde mesleğini sürdürmüç 32 yıldan beri mesleğin içinde olan demirci ustası Mustafa Yılmaz ilerleyen yaşına rağmen günün ilk ışıklarıyla dükkânını açıp, nasır tutan elleriyle balta, bıçak, orak ve tarım aletleri üretmeye devam ediyor. Ufak tefek cüssesiyle ilk günkü heyecanla çalışmaya devam eden Mustafa Yılmaz herkesin farklı işleri severek yaptığını, 1,58 metre boyu ve 50 kilogramağırlığıyla demirciliğin kendisine pek uygun bir meslek olmadığını ama yapmaya devam ettiğini dile getirdi.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemer’in değerlerine sahip çıktıklarını ve hak ettikleri değeri vermeye çalıştıklarını söyledi. Esnaf odası olarak yapılması gereken görevlerinin yanında sosyal ve kültürel olarak güzel çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ