Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Vakalarla Birlikte Tedbirler Hızla Artıyor

Vakalarla Birlikte Tedbirler Hızla Artıyor

Son haftalarda artan vaka sayıları endişeden sıkı tedbirlere dönüşmeye devam ediyor. Bir ilde 65 yaş üstü için aat 10.00-20.00 haricinde sokağa çıkma yasağı getirildi. Diğer taraftan, Covid -19 vakaları ve bağlantılı ölüm sayılarındaki artışlar yasak ve kısıtlamaları getirdi. Zaman zaman yapılan genel denetimlerin daha kapsamlısı yurt genelinde yapılacak. Maske ve mesafe uyarıları ise devam ediyor.

Sivas’ta karantina kurallarını ihlal edenlerin, KYK yurtlarına alınarak yurtlarda devam edecek karantina süreci içerisindeki masraflarının kendilerinden tahsil edileceği belirttildi. Benzer bir kararda Çankırı’da alındı. Yapılan açıklamada, koronavirüs vakalarını azalması için sağlık kurallarına uyulması istenirken “yarından itibaren karantina kurallarını ihlal ederek evlerini terk eden koronavirüs hastalarımız, geri kalan karantina sürelerini valiliğimizce belirlenen öğrenci yurdunda tamamlayacaklardır” denildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile gönderilen genelge ise, vali, kaymakam, belediye başkanı, muhtar ve kolluk birimlerinin katılımıyla ülke genelinde Covid-19 tedbirlerinin denetleneceği duyuruldu. Yayınlanan genelgede, salgının son günlerdeki yayılım seyri göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktığı vurgulandı.

Haber Merkezi

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ