Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

SEYDİKEMERLİ KADINLARA EV EKONOMİSİ EĞİTİMİ

SEYDİKEMERLİ KADINLARA EV EKONOMİSİ EĞİTİMİ

SEYDİKEMERLİ KADINLARA EV EKONOMİSİ EĞİTİMİ

SEYDİKEMERLİ KADINLARA EV EKONOMİSİ EĞİTİMİ


Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce; kırsalda işlerin azalması ve gıda muhafaza konusunda kış hazırlıklarının yapılmaya başlandığı bu günlerde bağlı mahallelerde çiftçi kadınlara yönelik ev ekonomisi eğitim ve demonstrasyon çalışmalarına başlandı.
Müdürlük ; “Kırsalda yaşayan kadınlarımızın hem aile bütçesine katkı sağlamak hem de doğru bildikleri yanlışları bizzat göstererek anlatmak amacıyla; “gıda muhafaza ve beslenme konularında çeşitli turşu yapımları, Reçel , marmelat yapımları, sirke , beslenmemizde ve kültürümüzde önemli yeri olan besin değeri yüksek yöresel ürünlerle yemek yapım demonstrasyon çalışmaları yapıyoruz. Çiftçi kadınlarımız çalışmalarımızdan oldukça memnun, Günümüzde teknoloji en uç kesimlere bile ulaşmış durumda, İnternet de ulaştıkları bilgilerin çoğunun ne kadar yanıltıcı olduğunu anlatmamız , bizzat uygulamalarla göstermemiz gerek.” dedi
İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin MARAŞLI ise;”Müdürlüğümüzün yürütmekte olduğu “Ev Ekonomisi Eğitim ve Yayım Faaliyetleri”nin amacı kırsal alanda yaşayan kadınların hayat seviyelerini yükseltmektir. Bu çalışmalar kırsalda çok geniş bir sahayı içine almaktadır. Ana gayesi ailenin refahını sağlamaktır. Bireyin kendi ve aile hayatına etki eden bu faaliyetler ise; Beslenme, giyinme, bireylerin barınması, kaynakların idaresi, çocukların bakımı beslenmesi, sağlık, hastaların bakımı, halkın günlük ve sosyal münasebetleri, gıda muhafaza, temizlik, aile konserveciliği, aile sebzeciliği, el sanatlarıdır. Kırsaldaki aileleri, ekonomik düzeylerini yükseltmek ve yaşayışlarını iyileştirmek amacıyla, mevcut kaynaklarını (para zaman vb.) daha verimli kullanmaları konusunda çiftçi kadınlar eğitilmektedir.
Çalışmalarımıza katılmak isteyen tüm kadınlarımızın Müdürlüğümüze müracaat etmelerini bekliyoruz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ