Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Seydikemerli Arıcılara Arı Keki ve Yemi Bağışlandı

Seydikemerli Arıcılara Arı Keki ve Yemi Bağışlandı

Seydikemer’de Ali Nihat Gökyiğit Vakfı tarafından bağışlanan, orman yangınlarında zarar gören arıcılara, arı keki ve arı yemi dağıtıldı. Muğla’da 29 Temmuz’da Marmaris ilçesinde başlayan ve Seydikemer olmak üzere birçok ilçesinde meydana gelen orman yangınları arı yetiştiricilerini olumsuz etkilemişti. Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği ve Ali Nihat Gökyiğit Vakfı arıcılık faaliyeti yaparak geçimini sağlayan üreticilere destek oldu.

Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği’nin girişimleri sonucu Ali Nihat Gökyiğit Vakfı tarafından yangından en çok etkilenen Çökek, Dere, Çaykenarı, Arifler, Minare ve Kabaağaç Mahallelerinde arıcılık faaliyeti yapan ve yangından etkilenen üreticilere arı keki ve arı yemi desteği yapıldı. Yangın ve kuraklık nedeniyle oldukça zor zamanlar geçiren arıcılara, arı keki ve arı yemi törenle dağıtıldı. Törene; Seydikemer Belediye Başkan Vekili Zeynep Yalçınsoy, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Seydikemer Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Çetin, Seydikemer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kasım Gürbüz, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veli Türk, Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Maraşlı, arıcılar ve aileleri katıldı.

Törende Ali Nihat Gökyiğit Vakfı tarafından bağışlanan 6 bin 20 kilogram arı keki, 400 arıcıya 25 bin kilogram arı yemi Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri katılımı ile arıcılara dağıtıldı. Arı keki ve arı yemi dağıtımına Seydikemer Belediyesi araçları ve personelleriyle destek verdi.

REKLAM ALANI

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ