Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Seydikemer Deva Partisi Kongresini Yaptı

Seydikemer Deva Partisi Kongresini Yaptı

Seydikemer Deva Partisi birinci olağan kongresini yaptı. Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Seydikemer İlçe Başkanlığı’na, Kurucu İlçe Başkanı Orhan Ustaoğlu seçildi. Deva Partisi Seydikemer 1. Olağan Genel Kurulu, Tufanlar Dinlenme Tesisi Salonunda yapıldı.

Tek listede ile gidilen kongreye Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Essum Aslan, Muğla İl Başkanı Tolga Keskin, Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç, Muğla’nın diğer ilçe başkanları, delegeler ve partililerin katılımı ile gerçekleştirildi. Kovid-19 tedbirleri altında gerçekleşen kongre saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kongrenin divan başkanlığını Tolga Keskin yaparken başkan yardımcılığını Mehmet Billorer, üyeliklerini Mehmet Bektaş ve Ali Durna yaptı.

Tek liste ile gidilen kongrede açılış konuşmasını gerçekleştiren DEVA Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Orhan Ustaoğlu, “Herkesin insan onuruna yakışır şekilde barış ve huzur içerisinde yaşayabilmesinin temin edilmesidir. Tek bir vatandaşımızın dahi bu ülkede kendini garip, dışlanmış, ötekileştirilmiş hissetmemesidir. Ülkemizin içinde huzurla yasayacağımız, hepimizin ortak yuvası haline getirilmesidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi bir eğitim ve öğretim alması; kadınların tek başına ve özgürce toplumda var olması için gerekli tüm düzenlemelerin acilen yapılmasının sağlanmasıdır. Tarafsız ve bağımsız yargıyla berberinde sosyal adaletin sağlanmasıdır. Kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan özgürlükçü, şeffaf, katılımcı, çoğulcu, liyakata dayanan demokrasinin inşa edilmesidir” dedi.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde Deva Partisi Seydikemer İlçe Başkanlığına Orhan Ustaoğlu seçilirken, yönetim kurulu Zafer Çakar, Durmuş Karşal, Orhan Bıçak, Durmuş Ali İleri, Vesile Akbaba, Soner Koyuncu, Mehmet Aykurt, Ali Avcı, Erdoğan Conkuş, Kutlu Akan, Ceyhun Demir, Neslihan Torkut, Ramazan Çalık ve Burhan Aksoy’dan oluştu.

Haber Merkezi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ