Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

SEYDİKEMERİ ANLATAN RESİM VE HEYKEL SERGİSİ BODRUM’DA AÇILDI

SEYDİKEMERİ ANLATAN RESİM VE HEYKEL SERGİSİ BODRUM’DA AÇILDI

SEYDİKEMERİ ANLATAN RESİM VE HEYKEL SERGİSİ BODRUM’DA AÇILDI

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası öncülüğünde düzenlenen Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır’ın eserlerinden oluşan “Tarihi, Kültürel ve Doğal Zenginlikleriyle Seydikemer” adlı resim ve heykel sergisi Muğla Valisi Esengül Civelek’in katılımıyla Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesinde 17 Temmuz Çarşamba günü açıldı.

             Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesinde Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası öncülüğün de gerçekleştirilen serginin açılış törenine Muğla Valisi Esengül Civelek, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Seydikemer Belediye Bşk. Yrd. Mustafa Ali Türkan, Seydikemer Ulaştırma Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Fethiye Şoförler odası bşk. Şaban Taşar, Muhtarlar derneği bşk. Mehmet Güven çok sayıda mahalle Muhtarı ve eşleri, Bodrum STK Başkanları, Bodrum ve Muğla’dan çok sayıda davetli katıldı.

Serginin açılışında konuşan Vali Civelek “Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası öncülüğünde Ressam Ali Rıza Başarır’ın eserlerinden oluşan “Tarihi, Kültürel ve Doğal zenginlikleriyle Seydikemer” sergisinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Serginin düzenlenmesinde emeği geçen Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sağır’a ve üyelerine diğer yandan da sergide değerli eserleri bulunan Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır’ı tebrik ediyorum.” diye konuştu. 

REKLAM ALANI

Seydikemer belediye başkan yardımcısı Mustafa Ali Türkan”Esnaf odamızın öncülüğünde yapılan bu sergi ilçemizin tanıtımı açısından büyük önem arz etmektedir. Seydikemer belediyesi olarak tüm turizm fuarlarına katılarak ilçemizi temsil etmekteyiz bu sergiyede belediye olarak destek verdik. Başta Esnaf ve Sanatkarlar odası olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum”dedi.

Seydikemer’in tarihi, kültürel ve doğal açıdan çok zengin olduğunu belirten Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır açılışta yaptığı konuşmasında: bu değerlerin etkili bir şekilde tanıtılması ile yerli ve yabancı turistin bölgeye gelmesinin sağlanacağını ifade etti. Sağır; “İlçemizin değerlerinin tanıtılması turizme olumlu yansıyacaktır. Bu da doğrudan esnafımızın kazancına olumlu etki yapacaktır. Bu anlamda her bir çalışmayı önemsiyoruz. Turizm sezonunun neredeyse tam ortasındayız bu günlerde Bodrum demek Türkiye demek Dünya demek özellikle yabancı ve yerli turist sergimize çok ilgi gösteriyor ilçemizi tanıtıcı cd ve broşürlerimiz ilk günlerde tükendi sergiden önce gelerek yerinde bizzat inceleme yaptım ona göre hazırlandık ilginin olacağını ben tahmin ediyordum. Turizm fuarından maliyeti düşük ve daha etkili bir tanıtım oldu.Aşk Bodrumda yaşanıyor dediler,Bizi Bodruma getiren Seydikemer aşkı oldu, dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ