Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Seydikemer’de Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Devrede

Seydikemer’de Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Devrede

Seydikemer’de Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Devrede

Seydikemer’de Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Devrede

Seydikemer’de asayiş ve güvenliğin sağlanması adına kolluk kuvvetlerine büyük katkı sağlayacak Kent Güvenlik Yönetim Sistemi çalışmaları tamamlandı. Seydikemer dört bir yanında takılan kameralar ile, Seydikemer’de asayiş ve güvenliğin sağlanması, trafik kuralı ihlallerinin en az seviyeye indirilmesi hedefleniyor.
İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre bir süre önce başlayan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi(KGYS) çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Toplamda 11 noktada Plaka Tanıma Sistemi(PTS), 12 noktada 17 sabit 11 tane hareketli kamera ile Seydikemer halkının güvenlik seviyesinin daha üst noktalara çıkarılması, toplumda huzurun sağlanması, suç ve suçlularla mücadelede emniyet güçlerinin daha erken müdahalede bulunması, suça karşı caydırıcılığın artırılması hedefleniyor. Gece görüş özelliğine sahip olan yüksek çözünürlüklü kamera sistemi ile ilçe sokakları, 7 ana ekrandan 24 saat gözetlenecek. Ayrıca proje kapsamında Plaka Tanıma Sistemi(PTS) sayesinde şehir giriş ve çıkışlarını kullanan motorlu araçların plakalarının kolayca okunabilecek.

Seydikemer İlçe Emniyet müdürü Muzaffer Yüceur, “Seydikemer’de kurulan sistemin Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Büro Amirliği’nde görevli personelimiz tarafından 24 saat izlendiğini belirten İlçe Emniyet Müdürü Yüceur; “Geniş alanda dağınık bir yerleşim özelliği gösteren ilçemizde, vatandaşların can ve mal emniyetinin korunması, güvenlik, trafik ve asayiş yönlerinden meydana gelebilecek olayların takibi ile önceden önlenmesi, suç işlendikten sonra faillerinin en kısa süre içerisinde tespit edilerek delilleri ile birlikte adli makamlara çıkartılmasının sağlanabilmesi amacı ilçe genelinde 12 ayrı bölgede 17 adet sabit, 11 hareketli olmak üzere 40 adet kameramız Seydikemer’imizin güvenliği için hizmete başlamıştır. Gün geçtikçe gelişen Seydikemer’imize yaklaşık 40 kamera daha kurulması için çalışmalara başlanmış olup önümüzdeki yıllarda da 40 kamera daha eklenerek alanımızı daha genişleteceğiz dedi. Sistem kurulduğundan itibaren Seydikemer ilçesinde bir ayda yaklaşık 800 bin araç kontrol ediliyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ