Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Fethiye Seydikemer Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Fethiye Seydikemer Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’ndeki 1200 Dönüm arazi üzerine kurulacak “Fethiye Seydikemer Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı. 400 Milyon TL’lik proje kapsamında 2500 kişiye istihdam sağlanacağı, bölgenin ise yaklaşık 25 bin büyükbaş hayvana ev sahipliği yapacağı kaydedildi.

Seydikemer’de Esinti Parkta yapılan toplantıya, Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri, Seydikemer Belediye Başkanı Yakut Otgöz, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Seydikemer Tarım ve Orman Müdürü Engin Maraşlı, Fethiye Tarım ve Orman Müdürü Şaban Sarıkaya, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanı Osman Çıralı, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Fethiye Seydikemer Süt Üreticiliği Birliği Başkanı Turgut Tokmak ile protokol üyeleri ve yatırımcılar katıldı.

Toplantıda Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’ndeki 1200 Dönüm arazi üzerine kurulacak projenin 2500 kişiye istihdam sağlayacağı kaydedildi. Yaklaşık 400 Milyon Liralık proje kapsamında bölgenin 25 bin büyükbaş hayvana ev sahipliği yapmasının beklediği aktarıldı. Katılımcılara seslenen Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, proje kapsamındaki yatırım şartları ve teşvikleri anlattı. Projeye ilişkin kısa bir sunumda yapan Başkan Oruç, daha sonra katılımcıların sorularını yanıtladı.

Muğla’da tüm kurumların birlik olarak projeyi başarmaya çok yaklaştıklarını anlatan Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, bölgede kurulacak süt ve yem fabrikalarının bölgenin kalkınmasına büyük katkı sunacağını kaydetti. Saylak, “Hayvanlarımız tüm bölgemizde dağınık halde. Sıcak havaya maruz kalan hayvanlarımızın süt veriminin düştüğünü biliyoruz. Kurulacak OSB’de böyle bir sorunumuz olmayacak. Kontroller aşılamalar yapılacak. Bilim insanlarımızla birlikte kol kol omuz omuza Muğla’ya yakın bir OSB’yi kuracağız.” ifadelerini kullandı.

OSB’ye Fethiye ve Seydikemerli yatırımcılarla gerçekleştirilmesinin büyük önem arz ettiğini kaydeden FTSO Başkanı Osman Çıralı, OSB’den elde edilecek gelirin bölgemizde kalması ve paylaşılması için çaba gösterdiklerini vurguladı. Hayata geçecek projenin kendileri için büyük önem taşıdığını aktaran Başkan Çıralı FTSO’nun üyeleri ve yönetimi ile birlikte OSB’nin hayata geçmesi için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

‘Fethiye Seydikemer Süt Sığırcılığı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı’nın oldukça verimli geçtiğini ifade eden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak ve tüm katılımcılara teşekkür etti.  Başkan Otgöz, “Seydikemer ekonomisi, dört mevsim boyunca tarımsal ve hayvansal ürünleri ile tüketim değil üretim merkezi bir ilçe konumundadır. Bu projeyle bölgemiz yatırımcılar için cazip hale gelecektir. Zaten üretim ilçesi olan Seydikemer’in ülke ekonomimize olan katkısı artacaktır” diye konuştu.

Haber Merkezi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ