Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Seydikemer Esnaf Odası Genel Kurulu Yoğun Katılımla Yapıldı

Seydikemer Esnaf Odası Genel Kurulu Yoğun Katılımla Yapıldı

Seydikemer Esnaf Odası Genel Kurul toplantısı yağmurlu havaya rağmen yoğun bir katılıma sahne oldu. Başkan Harun Sağır’ın güven tazelediği toplantıya çok sayıda davetli ve esnaf odası üyesi katıldı. Kuruluş genel kurul toplantısı ile birlikte üçüncüsü yapılan Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulunda seçimler mevcut başkan Harun Sağır’ın başkan adaylığında tek liste ile yapıldı. Katılım ve ilginin yoğun olması esnafların odaya ve mevcut yönetime sahip çıktığının göstergesi oldu. Açılış konuşması ile başlayan genel kurul toplantısında başkan Harun Sağır faaliyet raporunu sundu. Denetim kurulu raporu ve verilen önergeler oybirliği ile kabul edildi. Muğla Ticaret İl Müdürü Gülşah Yalçınkaya, Muğla Milletvekilleri Salih Erbay ve Metin Ergün, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz selamlama konuşmaları yaptı. Konuşmaların ardından söz alan Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Harun Sağır katılanlar davetlilere ve üyelere teşekkür etti. Sağır konuşmasında; “coşkuyla devam eden bu genel kurulumuz ve yapılan konuşmalar gösterdi ki biz gerçekten çok büyük bir meslek kuruluşuyuz. Bölgemiz için önemli bir sivil toplum kuruluşuyuz. Değerini bir kez daha hissettiğimiz odamızın Seydikemer için geldiği bu güzel noktadan dolayı mutluyuz. Sevincimizi sizlerle paylaşacağız. Çünkü, 2014 yılında başladığımız çalışmalarımızda, 2018 yılında büyüyerek devam ettiğimiz çalışmalarda da hep sizlerden aldığımız güç ve destek ile yürüdük. Bundan sonra da daha iyisi, daha güzeli için yürümeye ve hatta koşmaya devam edeceğiz” dedi.

Toplum adına toplumun önüne çıkanların şeffaf ve hesap verebilir olması gerektiğine dikkat çeken başkan Sağır; “yapılan işlerin istişare ile yapılması gerekir. Bizler de yönetim kurulumuz ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte ne yaptıysak istişare ile birlik ve beraberlik içerisinde yaptık. İlçede ve hatta ilimiz genelinde resmi özel kurum ve işletme temsilcileriyle görüş alışverişinde bulunduk. Yaptıklarımızı hep sizlerle paylaştık. Ekibimizi güçlendirdik, arsamızı, arabamızı ve teknik donanımlarımızı aldık. Ancak odamıza kazandırdığımız bu maddi imkanlarımızdan çok, sahip olduğumuz bu çalışma kültürümüze, disiplinimize ve iş birliğimize vurgu yapmak istiyorum. Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak bölgemizde sahip olduğumuz stratejik gücümüze dikkat çekmek istiyorum. Maddi olanı her zaman alabilirsiniz. Kadim değerleri ise satın alamazsınız. Bunu özveriyle, sabırla, heyecanla, çalışmayla, ilmek ilmek dokuyarak kazanabilirsiniz. Bunu ekibinizle ve üyelerinizle başarabilirsiniz. Bunu size her adımda destek veren Seydikemer halkı ile başarabilirsiniz. İşte biz sizlerle birlikte bunu başardık. Bugün, odamız bölgemizde örnek gösterilen bir oda olmuştur. Sahip olduğu potansiyel ile sınırlarını zorlamıştır. Her platformda parmakla gösterilen ve takip edilen bir kurum olmuştur. Görüşlerine başvurulan ve en önemlisi artık yol gösteren bir oda olmuştur. Değerli arkadaşlar, oda olarak bundan sonra işimiz daha çok, yükümüz daha ağırdır. Gerçekleştirilmeyi bekleyen onlarca proje vardır. Bizler, hız kesmeden, ara vermeden sizlerin desteğiyle aynı aşk ve azimle çalışmaya devam edeceğiz. Genel kurulumuza katılarak bizlere destek veren misafirlerimize, divan heyetimize, yönetim ve denetim kuruluna, çalışma arkadaşlarıma ve tüm üyelerimize teşekkür ediyor, saygı ve hürmetlerimizi sunuyorum” dedi.

Kongrede tek liste ile yapılan seçim sonunda, 3. kez seçilip güven tazeleyen Harun Sağır, yaptığı açıklama ile katılım ve destek için teşekkür etti.

REKLAM ALANI

Haber Servisi

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ