Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

“SEYDİKEMER ESNAF ODASI BAŞKANI HARUN SAĞIR BAŞKANLAR KURULUNA KATILDI”

BAŞKAN HARUN SAĞIR BAŞKANLAR KURULUNA KATILDI

“SEYDİKEMER ESNAF ODASI BAŞKANI HARUN SAĞIR BAŞKANLAR KURULUNA KATILDI”

“SEYDİKEMER ESNAF ODASI BAŞKANI HARUN SAĞIR BAŞKANLAR KURULUNA KATILDI”

5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları kanunumuza göre yılda en az bir defa gerçekleştirilmesi gereken 2019 Yılı Başkanlar Kurulu, Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Çok Amaçlı Toplantı salonunda gerçekleşti.

Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Şükrü AYYILDIZ, Başkan Vekili Sayın Hüsamettin KARAŞAHİN, Muğla Vergi Dairesi Başkan Vekili Sayın Ömer KABAHOR, Vergi grup Müdürü Sayın Davut KARAGÖZ, Muğla Çalışma ve İşkurumu İl Müdür Yardımcısı Sayın Ferda CEYLAN, Şube Müdürü Sayın Müzeyyen YILDIRIM, Muğla Ticaret İl Müdürü Sayın Mehmet DEMİRTAŞ, Şube Müdürü Sayın Ergün YILDIZ, Muğla SGK İl Müdür Yardımcısı Sayın Edip MARAŞ, Denetmen Sayın Aydın KOCABAŞOĞLU, Memur Sayın Hasan Ali HARMAN, Muğla Büyükşehir Belediye Ulaşım Dairesi Personeli Sayın Mustafa DURAL ile Birliğe bağlı 36 Meslek Kuruluşu Oda Başkanların katılımlarıyla toplantıda Esnaf ve Sanatkârların sorunları istişare edildi.

Toplantıda Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır Esnafları ilgilendiren konuları Muğla Sosyal Güvenlik il müdürlüğüne ve Muğla Vergi Dairesi Başkanlığına iletti.

Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır: “ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüze; Esnafımızın emekli olurken yanında çalıştırdığı işçisinden daha çok prim ödemesi ve emekli olduktan sonra da yine işçisinden daha düşük maaş alması. Bilindiği üzere esnafımız 9000 gün prim öderken, işçisi 7200 prim ödeyerek emekli oluyor.
-Vergi dairesi başkanlığımıza; Kayıt dışı esnaflık yapanların denetimi ile ilgili şikayetimiz oldu. Esnafımız vergisini ödeyip tüm sorumluluklarını yerine getirirken kayıtsız şekilde esnaflık yapanların haksız rekabet oluşturduğu, İlçemizin çok geniş bir yapısı olduğundan denetimlerin yapılamadığını bu konuda çözüm beklediğimizi ve takipçisi olacağımızı belirttim. ”Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ