Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Seydikemer’den Toplanan Yardımlar Yola Çıktı

Seydikemer’den Toplanan Yardımlar Yola Çıktı

Muğla Valiliği öncülüğünde Seydikemer Kaymakamlığı ve Seydikemer Belediyesi Koordinasyonunda Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde yaşanan ve 10 kentin etkilendiği felaketteki depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardımlar, tırlara yüklendi. 3 tır afet bölgesine ulaşmak için dualarla uğurlandı.

Seydikemer, Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde yaşanan ve Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay’ı da vuran felaketten etkilenen depremzedeler için tek yürek oldu. Muğla Valiliği öncülüğünde Seydikemer Kaymakamlığı ve Seydikemer Belediyesi Koordinasyonunda depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı.

Gıda, su, battaniye, ısıtıcı gibi depremzede vatandaşlarımızın ilk etapta ihtiyaç duyacağı insani yardım malzemeleri Seydikemer Kapalı Spor Salonu ve Seydikemer Belediyesi’nde toplandı. 7’den 70’e, büyük küçük herkesin seferber olduğu yardım kampanyasına destek olan vatandaşlar, yardımlarını Seydikemer Belediyesi Ekipleri, Seydikemer Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Türk Kızılayı ve görevli ekiplere teslim ettiler.

REKLAM ALANI

Başkan Otgöz burada yaptığı açıklamada birlik beraberlik vurgusu yaparak; “Acımız çok büyük. El birliği ile ülke olarak bu işin üstünden kalkacağız. Bugüne kadar olan depremlerin 1939 Erzincan depreminden sonra olan en büyük deprem. Bir 7.7, arkasından 9 saat sonra 7.6, 10 tane ilimizi kapsıyor. Daha girilmedik, ilçe, apartmanlar var. Ben vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. El birliğiyle, birlik beraberlik içinde Türk Milleti bunun da üstesinden gelir. Yapılan yardımları, Afet Koordinasyon Merkezinin bildirdiği yerlere gönderiyoruz. Belediye olarak dün 2 tane damperli kamyon gönderdik, bugünde ekskavatör, 4×4 bir tane kepçe gönderiyoruz. Gerekli olduğu sürece göndermeye devam edeceğiz. Yeter ki ülke olarak bu zorluğun üstesinden gelelim” diye konuştu. Seydikemer  Kaymakamlığı Yardım Toplama Merkezi Sorumlusu Soner Erbil; “Elimizden geldiği kadar Seydikemer ilçemiz olarak Kaymakamlık, diğer kamu kurum ve kuruluşlar, Belediyemiz, bütün kurumlarla birlikte burada vatandaşlarımızla el ele gönül gönüllülerle birlikte birinci tırımızı çıkardık. İkinci tırımızın hazırlığını yapıyoruz. Allah nasip ederse üçüncü tırımızı da çıkaracağız. Vatandaşlarımızdan ellerinden geldiği kadarıyla; kullanılmamış kıyafet, su, gıda malzemesi ve barınma ihtiyacını istiyoruz. Ayrıca AFAD’ın yardım hesapları var. Onlara yardımcı olurlarsa çok seviniriz. El ele bu yaraları saracağız” dedi.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ