Seydikemer Haber Sitesi

Sayokan Sınavı Seydikemer’de

Sayokan Sınavı Seydikemer’de Yapılacak

Türkiyede 1999 yılından itibaren yapılan ve her geçen gün daha fazla sporcunun katılımıyla yapılan Sayokan kuşak sınavı bu yıl Seydikemer’de yapılacak.

Birbirinden renkli karşılaşmaların ve görsel şölenin bol olacağı Sayokan kuşak sınavı Seydikemer Kapalı Spor salonunda yapılacak.Sayokan hocası Uğur Küçüktürkmen konuyla ilgili olarak gazetemize açıklama yaparak tüm vatandaşları kuşak sınavını izlemeye davet etti.

Küçüktürkmen  açıklamasında: Sayokan’a üniversite yıllarımda başladım ve bende bedensel , zihinsel ve ruhsal olarak yaptığı değişimlerden sonra Sayokan sporuna aşık oldum. Daha sonra bu milli spora diğer insanların da ulaşması gerektiğini düşündüm. Gelecek planlarımı  Sayokan doğrultusunda kurdum. Sayokan, tarihle aramızda bağ kuran, tarihimizin derinliklerinde ki unutulmaya yüz tutmuş, kültürel değerleri yaşatan ve gelecek nesillere taşımayı hedefleyen toplumsal bir değerdir. Sayokan insanların fiziksel ruhsal ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlar. Seydikemer ilçemizde yapacağımız etkinliğe közgü (ayna) adını veriyoruz. Belli bir kuşak seviyesine sahip alplar ve almulalar Türkiye’nin her yerinden gelerek, senede bir kez yapılan siyah kuşak sınavına katılıyorlar. Közgü parkuru kapılardan  oluşuyor. Sporcular her kapıda farklı bir zorlukla sınanıp kendileriyle yüzleşiyorlar. Bu parkur her sporcunun yüzleşmek zorunda olduğu bir sınavdır. Bu sene sporcularımızı Seydikemer’de misafir ediyoruz.

Tüm değerli Seydikemer ve Fethiye halkını  Türk savaş sanatı Sayokan közgüsünü izlemeye davet ediyoruz,dedi.

Türk savaş sanatı Sayokan közgüsü Cumartesi günü saat 10:00’da Seydikemer Kapalı Spor salonunda yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ