Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

ORMAN YANGININDA 1 EV VE 1 AHIR YANARAK KÜL OLDU

ORMAN YANGININDA 1 EV VE 1 AHIR YANARAK KÜL OLDU

Seydikemer İlçesinin Çukurincir Mahallesinde sabah saatlerinde çıkan orman yangını, ekiplerin ve vatandaşların çabaları  ile kontrol altına alındı ve bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangın yaklaşık bir buçuk saatte kontrol altına alınırken, bir ev ve ahır kullanılamaz hale gelirken, ahırda bulunan hayvanlarda telef oldu.

Yangın, Seydikemer İlçesinin Çukurincir Mahallesi mezarlığı yanında çıkış nedeni belli olmayan sebepten dolayı orman yangını çıktı. Yangını gören mahalle halkı, anında müdaha etmeye çalışırken, 112  Acil Çağrı Merkezinden  ve 177 Orman Yangın Hattından destek istediler. Kısa sürede çevredeki ile ve ilçelerden sevk edilen orman ekipleri ve itfaiye ekipleri de yangına müdahalede bulundular.

Orman yangın söndürme ekipleri ve itfaiye ekipleri, bazı vatandaşların desteği ile yangına müdahale etmeye çalışırken, bazı mahalle halkı ise traktörlerinin arkasına taktıkları su tankeri, ve ilaç makinaları ile yangın bölgesine su taşıdılar. Bazı vatandaşlar ise, yangın bölgesine yakın yerlerden ellerinde kova ile su çekerek müdahale de bulundular.

Alevler yaklaşık bir buçuk saatte kontrol altına alınırken, yangında bir ev ve ahır yanarak kullanılamaz hale gelirken, ahırda bulunan hayvanlar da telef oldu. Haber-Hakan AYKIRI

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ