Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

MUĞLA’DA YILIN ÇIRAĞI SEYDİKEMER’DEN

MUĞLA’DA YILIN ÇIRAĞI SEYDİKEMER’ DEN

MUĞLA’DA YILIN ÇIRAĞI SEYDİKEMER’DEN

MUĞLA’DA YILIN ÇIRAĞI SEYDİKEMER’ DEN

Her yıl Esnaf ve Sanatkarların piri Ahi Evran-ı Veli Hazretlerinin anısına düzenlenen “AHİLİK ve AHİLİK KÜLTÜRÜ HAFTASI” Muğla ilimizde Ticaret il müdürlüğü,Esnaf odaları birliği ve Ticaret odasından oluşan Kutlama komitesi tarafından düzenlendi.
Törene Muğla Valisi Esengül Civelek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün yanı sıra İl Protokolü katıldı. Ahilik geleneğine göre Yılın Ahisine Kaftan giydirilmesi, Yılın Kalfası, Yılın Çırağı na Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan İmzalı teşekkür belgesi ve plaket takdimi yapıldı. Aynı zamanda Onur ödülüne layık görülen Usta, Kalfa ve çıraklara ise onur plaketi verildi.
Yılın Çırağı, Valimiz Sayın Esengül Civelek başkanlığında toplanan komite tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından önerilen Seydikemer ilçemizden meslek lisesi mobilya bölümü mezunu Semih SOKU seçildi.
“YILIN ÇIRAĞI” ödülü ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın teşekkür mektubu Semih Soku’ya Vali yardımcısı Fethi Özdemir tarafından takdim edildi.
Ustalık Onur Ödülüne, Üstün hizmet anlayışı, yüksek meslek ahlakı, mesleki disiplini ile feragat ve fedakârlıkla hizmetlerde bulunan, müşterilerine doğru hizmetler sunan Seydikemer esnafı Bayan terzisi Hayriye Kanlıoğlu layık görüldü. Ödülü Vali Yardımcısı Turgut Çelenkoğlu tarafından takdim edildi.
Kalfalık Onur ödülüne ise Seydikemer ilçesinden elektrik tesisatçılğı mesleğinde Kalfalık yapan Tolga Hüseyin Çil layık görüldü,Onur plaketi İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya tarafından takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ