Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Muğla’da Akşener Rüzgarı Esti

Muğla’da Akşener Rüzgarı Esti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Muğla 3. Olağan Kongresine katıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; partisinin İl kongresi için geldiği Muğla’da, yaklaşık 5 bin kişi tarafından “Başbakan Akşener” sloganlarıyla karşılandı.

Kongreye Fethiye’den Kalabalık Bir Grup Katıldı

İyi Parti Fethiye İlçe Teşkilatı, dün Muğla’da yapılan İyi Parti Muğla İl Kongresine kalabalık bir grupla katıldı. İyi Parti Fethiye İlçe Yönetimi ve partililerden oluşan kalabalık grup Salı Pazarı Meydanı’nda toplanarak otobüslerle Muğla’ya hareket etti. Fethiye İlçe Teşkilatı ve partililerden oluşan grup salonda ‘Başbakan Akşener’ tezahüratları attı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Menteşe Spor Salonu’nda düzenlediği Muğla 3. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, sık sık iktidara geleceklerinin vurgusunu yaptı. Başbakanlık vurgusu yapan Akşener “Ne için başbakanlığa aday olduğumu anladınız mı? Sizden istediğim şudur: Birinci parti çıkacağız ve ben de başbakan olacağım” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Bugün o tek adam rejiminin getirdiği, her şeyin tek adamın iki dudağı arasında olduğu ama hakkını yemeyim ya gözleri ışıltılı bir Bakan da var. Bu ışıltıya emir veren de Sayın Erdoğan. Tek tek omuz omuza, her birimiz kendi cebimizden harcayarak şehir şehir gezdik. Gençlerin umutsuzluğunun ne hale geleceğini öngördük, hırsızlığın, liyakatsizliğin nasıl olacağını öngördük. Her birimiz öyle çalıştık ki sadece ben 43 il gezmişim. Bizim çocukluğumuzdan itibaren getirdiğimiz bir mirasımız var. Milletimizin refahını, insanımızın geleceğini, gençlerimizin umudunu düşünmek, o nedenle Milliyetçi olmak, Cumhuriyet değerlerimize inanmak, Atatürk’ümüzün ortaya koyduğu o vizyonu 21. Yüzyıla taşımak! Siz bu ülkenin asil evlatları, asıl unsurları ve aynı zamanda en demokrat bireylerisiniz. Her birinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum. İYİ Parti beş yıllık bir parti olabilir. Ama İYİ Parti, ezilenin yanında, haklının yanında, haksızlığı yapanın karşısında, zulmün karşısında, zalimin karşısında duran bireylerin kurduğu bir siyasi partidir. Onun için cesuruz. Türkiye’ye sesleniyorum: Ey milletim! Kapatın gözlerinizi. İYİ Parti kurulmamış olsaydı, bugün 13. Cumhurbaşkanı, altılı masanın diyebilir miydik? Bugün bu ülkede neler konuşuluyor olacaktı? Biz, rahat bozan bir partiyiz. Biz, yanlışlıkların üzerine giden bir partiyiz. Ama aynı zamanda çözüm üreten bir partiyiz. Beraber seçime girdik ve ne oldu? İYİ Parti olmasaydı, bu ittifak olmasaydı İstanbul alınabilir miydi? Bazılarının sinir sistemi bu derece bozulabilir miydi? Şimdi, bakın. İstanbul alındı, Ankara alındı. 11 büyükşehir alındı. 2023’te yapılacak o seçimi kazanmak zorunda olduğumuzu bilenleriz. İddia ediyorum, bu seçimi alacağız ve bu seçimden ‘başbakan Akşener’ diyorsunuz ya, ne için başbakanlığa aday olduğumu anladınız mı? İşte bu bir feragattır ama aynı zamanda bu bir iddiadır. Sizden istediğim şudur: Birinci parti çıkacağız ve ben de başbakan olacağım.”dedi.

 

“İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe Yeniden Başkan”

Tek liste ile gidilen genel kurulda İyi Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe yeniden başkanlığa seçildi. Yoğun katılımın olduğu program, renkli görüntülere sahne

oldu. Kongrede açılışın ardından divan heyeti oluşturuldu. Faaliyet ve bütçe raporlarının oylanmasının ardından konuşmalara geçildi.

Daha sonra oy verme işlemine geçildi. Genel kurul sonucunda Davut Cumhur Akmeşe başkanlığındaki 50 kişilik il yönetimi ve üst kurul delegeleri belirlendi.

İşte Davut Cumhur Akmeşe başkanlığında oluşan İYİ Parti Muğla İl Yönetimi; “Hasan Engin, Erdoğan Keleş, Gülgün Çolakoğlu, Bayram Koyuncu, Yaşar Aktaş, Saliha Oktay, Şenay Kaya, İlhamı Karadağ, Şahin Şanlıdağ, Murat Aslan, Mehmet Çayırlı, Bilgehan İlhan, Leyla Bölük, Necdet Akarken, Sercan Kayar, Hüda Akçiçek, Haydar Elgin, Mevlüt Akkurt, Ersin Süleyman Bacak, Nazan Tulumcuoğlu, Doğukan Uzakgiden, Süleyman Esen, Leyla Kuloğlu, Ayçin Evgeç Dalgıç, Tezel Turgut, Turhan Akkaya,  Levent Akkalı, Onat Okdu, Serkan Uzun, Kazım Toprak, Mehmet Birdal Can, Bekir Duralı, Mehmet Kuçem, Ersin Paşalı, Semih Nalbantoğlu, Mehmet Telli, Mustafa Keloğlu, Abdullah Çelik, Hasan Yusuf Niş, Fatma Köroğlu, Ayşe Tavaslı, İsmail Doğruyol, Murat Koç, Hüseyin Tolga, İzel Başak, Mehmet Ali Korucu, Yusuf Uyanık, Mehmet Menteşeoğlu, Emine Bar ve Celalettin Ekinci.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ