Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Muğla Turuncu Renk ile Yüksek Riskli Grupta Yer Aldı

Muğla Turuncu Renk ile Yüksek Riskli Grupta Yer Aldı

Muğla turuncu rengi ile yüksek riskli iller arasında yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşmenin ele alındığı kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Esnafların beklediği işletmelerin açılması konusunda ise alınan karara göre; Muğla’da da kafe, restoran ve lokantalar sabah 07.00 ile akşam 19. 00 saatleri arasında açık olacak.

Birçok kısıtlamanın kalktığını açıklayan Erdoğan, “Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde kalkarken, yüksek ve çok yüksek illerde Pazar günü olarak sürecek ” dedi. Açıklamalar doğrultusunda kalkan kısıtlamalar;
1. Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli illerde pazar günü devam edecek. Akşam 21 ile sabah 5 arası kısıtlama sürecek.
2. Türkiye genelindeki ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacak.
3. Düşük ve orta riskli illerde diğer kademelerde de eğitime başlanacak. Yüksek ve çok riskli illerde sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.
4. Çok yüksek riskli iller dışında kafe ve restoranlar faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürecek.
Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye’de normale dönecek.
5. Altmış beş yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımız ile ilgili düzenleme düşük ve orta illerimizde kaldırıldı.
6. Halı saha ve havuz gibi yerler düşük riskli illerde sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyetini sürdürecek.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER (MAVİ): Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır.

ORTA RİSKLİ İLLER: (SARI) Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars

YÜKSEK RİSKLİ İLLER (TURUNCU): Muğla, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir,  Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER (KIRMIZI): Edirne, Balıkesir, Burdur, Sakarya, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Konya, Aksaray, Osmaniye, Adıyaman.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ