Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Halk Ekmek Büfeleri Açılması Teklifi Kabul Edilmedi

Halk Ekmek Büfeleri Açılması Teklifi Kabul Edilmedi

Seydikemer Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Seydikemer Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı Başkan Yakup Otgöz Başkanlığında, belediye meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda katip üyelikleri Mustafa Karakuş ve Zeynep Yalçınsoy yaptı. Belediye Meclis Toplantı Salonunda saat 14.00’da yapılan toplantıda açılış ve yoklamanın ardından başladı. 2022 Yılı Şubat Ayı olağan meclis toplantısı oturuma ait karar özetleri meclis üyelerine dağıtılıp ve okunmasının ardından gündemde yer alan 5 madde görüşüp karara bağlandı.

Şubat ayı meclis toplantısı sonrası büyük tartışmalara sebep olan ve geri çekilen kırsal mahalle teklifleri görüşüldü ve karara bağlandı. Karara göre kırsal mahalle başvuruları büyük oranda kabul edildi. Kırsal mahalle teklifi reddedilen yerler; Seydikemer Belediyesi tarafından yürütülen imar plan çalışması olan Cumhuriyet, Belen, Menekşe, Gerişburnu, Uğurlu, Zorlar, Seydiler, Kıncılar, Çaltılar, Bekçiler mahalleleri ile, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen imar plan çalışması olan Alaçat ve Çaykenarı mahalleleri ile tüzel kişiliği sona eren Eşen, Kadıköy, Karadere, Kumluova, Seki mahalleleri ve Özel Çevre Koruma Bölgesi olan Karaköy, Çukurincir, Gölbent mahallesi yağcılar mevkii ile Dodurga mahallesi Çevlik mevkii oldu. Buralar haricindeki yerlerin kırsal mahalle olması yönünde oy birliği ile karar verildi. Karar mevzuata göre Muğla Büyükşehir Belediye Meclisine gönderilirken, son kararı Muğla Büyükşehir Belediye Meclisinin vereceği öğrenildi.

Gündemin diğer önemli maddesinde Şubat ayı olağan meclis toplantısında İYİ Parti ve CHP üyelerinin imzasıyla meclise sunulan, Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilen Seki, Eşen, Kadıköy, Karadere ve Kumluova Mahallelerinde halk ekmek fırını ve halk ekmek büfeleri açılması önergesi görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından yapılan araştırma neticesinde; Halk ekmek fabrikası kurulabilecek Seydikemer Belediyesine ait mevcut bir binanın olmaması, ilçe genelinde 16 adet ekmek fırınının olması, Antalya gibi alt yapısı yeterli ilçe belediyelerinde bile halk ekmek üretiminin büyükşehir belediyeler tarafından özelleştirilmesi ve hizmetlerin yerine getirilmesi de belediyenin mali durumu ve alt yapısının yetersiz olması nedeniyle gerekli şartlar oluşuncaya kadar ertelenmesi raporu meclise sunuldu. Konuyla ilgili meclise bilgi veren Başkan Otgöz, “belediyemizin imkanları belli. Daha 8 yılı doldurmadık. 140-150 yıllık belediyelerde bile bazılarında var, bazılarında yok. Bu imkan meselesi. İnşallah ileride imkanımız düzelir ve bu şartları yerine getirebiliriz” dedi.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ