Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

2 Mahallede Muhtarlık Seçimleri Yapıldı

2 Mahallede Muhtarlık Seçimleri Yapıldı

Seydikemer İlçesinin Bekçiler Mahallesinde ve Yayla Dont Mahallesinde vatandaşlar mahalle muhtarını belirlemek üzere sandık başına gittiler. Sabah saat 09.00  açılan sandıklarda oy verme işlemi 17.00’a kadar sürerken,  Bekçiler Mahalle Muhtarlığını 340 oy alan Bayram Uysal kazanırken, Yayla Dont Mahallesi muhtarlığını ise 225 oy alan Ramazan İlik kazandı. Geçtiğimiz aylarda geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Bekçiler Mahallesi Muhtarı Şevket Ayan ve yine kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Yayla Dont Mahallesi Muhtarı (Mıgırı) Mustafa Köse’den boşalan muhtarlık için Bekçiler ve Yayla Mahallesi vatandaşları sandık başına gitti. Sabah saat 09.00’da başlayan oy verme işlemlerinde vatandaşlar muhtarlık seçimi için yoğun ilgi gösterirken, Bekçiler Mahallesinde 3, Yayla Dont Mahallesinde ise 5 aday muhtarlık için yarıştı.

Akşam üzeri saat 17.00’da kapanan sandıklardan çıkan sonuçlara göre Bekçiler Mahallesinde Bayram Uysal 340, Mustafa Karaca 296 ve Fatih Sütçü 119 oy aldı. Çıkan sonuca göre 340 oy alan Bayram Uysal  Bekçiler Mahallesi muhtarı oldu.

Yayla Dont Mahallesinde ise Hasan Tokatçı 1, Ayhan Dontlu 14, Ramazan Köse 67, Mesut Çavdar 87 ve Ramazan İlik 225 oy aldı. Bu sonuçlara göre de Yayla Dont Mahallesinin muhtarı 225 oy alan Ramazan İlik oldu.

REKLAM ALANI

Haber Servisi

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ