Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

İyi Parti’de Seydikemer İlçe Kongresi Yapıldı

İyi Parti’de Seydikemer İlçe Kongresi Yapıldı

İYİ Parti Seydikemer İlçe Olağan kongresi Seydikemer Teras Kafe’de yapıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği  kongreye İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Ergun, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz,İYİ Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe, İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Behçet Saatcı, Muğla’nın diğer ilçe başkanları, CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır,DEVA Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Orhan Ustaoğlu, Saadet Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Aziz Güzel, Demokrat Parti Seydikemer İlçe Başkanı Rasih Yılmaz, Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız ve partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşının okunması ile birlikte başlayan kongrede konuşan İYİ Parti Seydikemer İlçe Başkanı Sevgi Nurten Güler, “Artık siyasi konuşmaya gerek kalmadı. Çünkü halkımız neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Pazara, markete indiğinde alış veriş yaparken ülkenin içerisinde bulunduğu durumu çok iyi biliyor. 5 yıl önce kurulan partimiz İYİ Parti her geçen gün büyük bir ivmeyle genel başkanımız Meral Akşener’in önderliğinde büyümeye devam ediyor. İnşallah halkımızın bu teveccühü ile önümüzdeki yıl yapılacak olan seçimlerde iktidara gereken cevabı verecektir” dedi.

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu sorunların partili Cumhurbaşkanlığı sisteminden kaynaklandığını iddia eden İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun ise, “Her şeyin bir karnesi vardır. Bizim açıkladığımız tüm göstergeler karnedir. Karne derken, partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin karnesinden bahsediyoruz. 2017 referandum sürecinde her yerde eğer bu sistem ile devam edilirse, yani partili Cumhurbaşkanlığı sürecine geçersek başımıza bir sürü sorun gelecek demiştim. Öz itibariyle o dönemde söylediğim “partili Cumhurbaşkanlığı sistemine geçtiğimiz taktirde Türkiye kurumsuzluk ve kuralsızlık sorunu yaşayacaktır” ifadelerinde bulunmuştum. Kurumlar var, ama kurumların yetkileri yok. Türkiye şuanda bu sorunu yaşıyor. Eğer kurumların yetkisi olmaz ise, bütün göstergeler olumsuz olur. Sosyal göstergeler, ekonomik göstergeler, kültürel göstergeler top yekün yok olurlar. İkincisi “Kuralsızlık rejimi doğar” dedik. Yani burada hukukun siyasallaşmasından bahsettik. Şuanda bu sorunun içerisindeyiz ve yaşıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından seçime gidilirken, mevcut başkan Sevgi Nurten Güler, delegelerin tekrar güvenoyunu kazanarak başkanlığa seçilirken, yönetiminde de şu isimler yer aldı.

Devrim Deniz Şimşek, Tufan Başar, Şenay Tahancı, Davut Öğütçü, Yektane Yalçın, Emine Salman Tombak, Zeliha Aybatılı, Ümmü Demirkıran, Tuba Yılmaz, Nesrin Büyükkocagöz, Salih Demir, Ali Kıvrak, İbrahim Uçar, Oğuz Ertekin, Hasan Ekinci, Halil İbrahim Tanır, Yusuf Gürhan, Turcan Özdemir, Recep Karakoç, Turcan Kızılca, Osman Nuri Demirci, Seyfettin Çet, Selman Püseli, Birol Kart, Cemil Manav, Recep Özcan.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ