Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Hükümlülerin Covid-19 İzni Bitiyor

Açık cezaevinde bulunan hükümlüler için getirilen kovid izni uygulaması ay sonunda bitiyor. Daha önce 9 kez uzatılan iznin yeniden uzatılıp uzatılmaması kabine toplantısında tartışıldı. Karar uzatmama yönünde oldu. Bu karar 31 Kasım’a kadar değişmezse yani yeni bir yasal düzenleme yapılmazsa binlerce hükümlü yeniden cezaevine girecek

Hükümlülerin Covid-19 İzni Bitiyor

Koronavirüs nedeniyle açık cezaevinde bulunan binlerce hükümlü izinli sayılarak, 15 Nisan 2020’de evlerine gönderildi. Bugüne kadar 9 kez uzatılan Covid-19 izni 30 Kasım’da da sona eriyor. Covid izninin bitimine sayılı günler kala konu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kabinede ele alındı. Adalet Bakanı Gül toplantıda kapsamlı bir sunum yaptı. Sunumun ardından kabinede iznin uzatılmaması yönünde karar alındığı ifade edildi. 31 Kasım’a kadar yeni bir yasal düzenleme yapılmazsa ceza sürelerini doldurmayan binlerce mahkum yeniden cezaevine dönecek.

Edinilen bilgilere göre; izinde olan hükümlülere Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nce cezalarının geri kalanını çekmeleri gerektiği tebligatla bildirilecek. Dönmeyenler firari sayılacak ve haklarında yakalama kararı çıkarılacak.
Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ