Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

GELİNİNİ ÖLDÜRECEĞİNİ EŞİNE SÖYLEMİŞ

Tutuklanan yaşlı kayınpederin cinayeti önceden planladığı gelinini öldürmek istediğini eşine söylediği eşinin de buna karşı çıktığı ifadesinde yer aldı.

GELİNİNİ ÖLDÜRECEĞİNİ EŞİNE SÖYLEMİŞ

Muğla’nın Seydikemer  ilçesinde geçtiğimiz günlerde bir kayınpeder gelinini av tüfeğiyle öldürerek benzin döküp cesedini yakmaya kalkmıştı. Seydikemer ilçesi Atlıdere Mahallesi’nde meydana gelen bu cinayette gelinini öldüren 72 yaşındaki Kamil Öğüt tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Tutuklanan yaşlı kayınpederin cinayeti önceden planladığı gelinini öldürmek istediğini eşine söylediği eşinin de buna karşı çıktığı ifadesinde yer aldı.

Seydikemer ilçesi Atlıdere Mahallesi’nde gelinini öldüren ve ardından yakmaya çalışan 72 yaşındaki Kamil Öğüt tutuklanarak  Seydikemer-Eşen T Tipi Kapalı cezaevine konulmuştu.

Atlıdere Mahallesi’nde yaşayan Kamil Öğüt 25 Nisan günü saat 08.00 sıralarında evinin yakınında  yaşayan ve ailevi sorunlar nedeniyle husumetli olduğu oğlunun eşi Hatice Öğüt’ün evine gitti. Evin bahçesindeki ahırda, iddiaya göre  Kamil Öğüt, yanındaki av tüfeğiyle  ile Hatice Öğüt’e arkasından ateş ederek öldürdü.Daha sonra  gelini Hatice Öğüt’ün cesedinin üzerine saman döküp benzinle ateşe verip yaktı.Silah sesi üzerine hemen komşular harekete geçerek çıkan yangını söndürdü.Kayınpeder Kamil Öğüt suç aletiyle olay yerinden kaçarken yaklaşık 2 km ileride ormanlık alanda cinayette kullandığı av tüfeğiyle jandarma tarafından yakalandı.Aile içi huzursuzluklar nedeniyle bu cinayeti işlediğini söyleyen kayınpeder Kamil Öğüt’ün ifadesinde gelinini öldüreceğini eşine söylediği eşinin de buna karşı çıktığı öğrenildi.Kamil Öğüt’ün Cumhuriyet Savcılığı’nda verdiği ifadesine ulaştık.Kamil Öğüt’ün  gelini Hatice Öğüt’ü öldürme nedeni olarak ifadesinde “Oğlumla aramızda yıllardan beri gidip gelmeme nedeniyle husumet vardır.Bunun nedeninin gelinimden kaynaklandığını düşünüyorum.Gelinime bundan dolayı öfkelendim.Oğlum Ramazan Bayramı’nda da gelmedi.Bayramdan bir iki gün önce gelinimi öldürmek istediğimi eşime söyledim.Eşim sakın böyle bir şey yapma diye karşı çıktı.Ancak 3 ay önce plastik kelepçe ve bıçak aldım.Hazırlık yaptım.Gelinimi öldürmek için zamanını kolladım.Olay günü ahıra girdiğini gördüm. Av tüfeğimi alıp ahıra girerek sırtına ateş ettim.Can çekiştiğini gördüm.Benzin dökerek ateş atıp kaçtım.Oğlumla birlikte bize gelip gitmediklerinden dolayı bu cinayeti işledim.Pişmanım.Gelini öldürdükten sonra kendimi kelepçe ve iple asarak öldürmek istedim.Ancak jandarmalar gelip yakaladı.”dediği ortaya çıktı.Tutuklanan Kamil Öğüt hakkında nitelikli şekilde kasten öldürmek suçu nedeniyle iddianame hazırlanacağı öğrenildi.

REKLAM ALANI

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ