Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Gazeteciler 10 Ocak Öncesi Seydikemer’de Bir Araya Geldi

Gazeteciler 10 Ocak Öncesi Seydikemer’de Bir Araya Geldi

Gazeteciler 10 Ocak Öncesi Seydikemer’de Bir Araya Geldi

Fethiye Gazeteciler Derneği yönetimi ve dernek üyelerimizden Mehmet Kazak’ın girişimleriyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesi Fethiye ve Seydikemer’deki gazeteciler bir araya geldi. Kahvaltılı sohbet toplantısına Seydikemer’deki siyasi parti ilçe başkanları, oda başkanları, bazı STK ve ilçe emniyet müdürlüğü temsilcileri katıldı. Fethiye Gazeteciler Derneği’nin (FGD) girişimleri ile Seydikemer’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinliği düzenlendi. Bella Bistro Kafe’de düzenlenen kahvaltıya, Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Baykuş, Başkan Yardımcısı Sevinç Bölük, Yönetim Kurulu üyeleri Orhan Okutan ve Gökhan Ayyıldız, Fethiye ve Seydikemer’deki  basın mensupları  ile siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının  temsilcileri katıldı. Samimi sohbet havası içerisinde gerçekleşen etkinliğe yoğun bir ilgi oldu.

Seydikemer ile Fethiye’nin ayrılmaz bir bölge olduğunu ifade eden FGD Başkanı Gazeteci Osman Baykuş konuşmasında “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 4 Ocak 1961 tarihinde kabul edilen, 212 sayılı Kanun’la basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlanmış, 10 Ocak 1961 tarihinde de  ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı’ olarak kutlanmaya başlanmıştır. Türkiye’ye özgü olan Çalışan Gazeteciler Bayramı 1971’de askeri müdahale sonrası bazı haklarımızı kaybetmiş, ondan sonra da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaya başlanmış.  Biz de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesi bir program düzenleyelim dedik. Ve bu programda da bir farklılık, farkındalık yapalım istedik. Derneğimiz üyesi olan, olmayan katılabilen bütün meslektaşlarımızla Seydikemer’deki siyasi parti ilçe başkanları, oda, stk temsilcilerini bir araya getirelim diye planladık. Mükemmel bir katılım oldu. Katılan ve katılamayan herkese ve özellikle Seydikemer için bir masa etrafında bir araya gelen ilçe başkanlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Demokrat Parti Seydikemer İlçe Başkanı Rasih Yılmaz, Deva Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Orhan Ustaoğlu, Saadet Partisi’nden Saliha Güzel, Yeniden Refah Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Mustafa Bozkurt, CHP Seydikemer İlçe Başkanı adına meclis üyesi Necati Ocak, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı ve CHP’yi temsilen Mehmet Güven, Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü, STK temsilcileri, gazeteci meslektaşlarımız ile görüş alışverişinde bulunup sohbet edildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ