Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Fethiye’ye 5 Yılda 5 Kaymakam

Fethiye’ye 5 Yılda 5 Kaymakam

Fethiye’ye son 5 yılda 5 kaymakam atandı. Türkiye’de pek çok ilçeye atanan kaymakamlar en az 4-5 yıl görev yapıp o ilçeye pek çok hizmet kazandırırken Fethiye’ye son 5 yılda 5 kaymakam atanınca ilçenin sorunlarının çözümü konusunda mesafe alınamadığı belirtiliyor. Fethiye’ye 10 Mart 2022 tarihinde vekaleten atanan görev yaptığı ilçelerde ‘Efsane Kaymakam’ olarak üne kavuşan Alper Balcı 12 Ağustos 2022 tarihinde asaleti onaylanmıştı. Fethiye’de sadece 9 ay görev yapan Alper Balcı’nın aniden Kırşehir Vali Yardımcılığı’na atandığı öğrenildi. Balcı’nın yerine ise İzmir Valiliği Hudut Mülki İdare Amiri Ümit Cavuldak atandığı bildirildi. Fethiye Kaymakamı Alper Balcı 9 aylık görev süresi içinde Fethiye’de önemli bazı hizmetlere imza attı. Yıllardır kapalı olan Telmessos Antik Tiyatrosu’nun yeniden gösterilere açılması, STK’larla uyum içinde çalışması, sosyal yardıma muhtaç vatandaşları evlerinde ziyaret etmesi, Ölüdeniz ve bazı mahallelerdeki projelere destek vermesi ile de hatırlanacak olan Fethiye Kaymakamı Alper Balcı muhtarların sorunlarını çözme açısından da yoğun çaba sarf etmişti.

5 Yılda 5 Kaymakam

Fethiye’ye 21 Ağustos 2017 tarihinde kaymakam olarak atanan Muzaffer Şahiner 14 Temmuz 2020 tarihinde bu görevden alınıp Adana Vali Yardımcılığı’na atanmıştı.

REKLAM ALANI

14 Temmuz 2020 tarihinde Şahiner’in yerine Of Kaymakamlığı’ndan Fethiye Kaymakamlığı’na Eyüp Fırat atandı. Fırat, 17 ay görev yaptığı Fethiye’den 8 Aralık 2021 tarihinde Uşak Vali Yardımcılığı görevine atandı. Fırat’ın yerine 10 Aralık 2021 tarihinde Dalaman Havaalanı Mülki Amiri Hayrettin Balcıoğlu atanıp 9 Mart 2022 tarihine kadar vekaleten kaymakamlık görevinde bulundu. Fethiye’nin son kaymakamı Alper Balcı 10 Mart 2022’den 25 Kasım 2022 tarihine kadar görev yaptı. Alper Balcı’nın Kırşehir Vali Yardımcılığı’na atanmasıyla da yerine İzmir Valiliği Hudut Mülki İdare Amiri Ümit Cavuldak atandı.

Vatandaşlar Fethiye’ye atanan kaymakamların kısa süreli görev yapmasından dolayı üzüntü duyduklarını dile getirdiler. Kaymakamların, Fethiye’nin sorunlarını çözmek için bu kadar kısa süreli yeterli olamayacağını bu nedenle İç İşleri Bakanlığımızın uzun süreli atama gerçekleştirmesini talep ettiler.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ