Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

FETHİYE’DE KUDÜS İÇİN KONVOY

FETHİYE’DE KUDÜS İÇİN KONVOY

Fethiye’de İsrail’in Kudüs saldırılarını protesto etmek için araç konvoyu düzenlendi.

Fethiye’de Anadolu Gençlik Derneği  Fethiye Şubesi öncülüğünde bazı sivil toplum örgütü üyelerinin de katılım sağladığı İsrail’in Kudüs saldırılarını protesto etmek için araç konvoyu düzenlendi. Yaklaşık 50 araçtan oluşan konvoy, Şehit Fethi Bey Parkından başlayarak, Sahil Bandından Çarşı Caddesine ve tekrar Şehit Fethiye Bey Parkına gidilerek sona erdi.

Duaların okunması ile sona eren konvoy sonrası basın açıklamasında bulunan Anadolu Gençlik Derneği Fethiye Şubesi Temsilcisi İbrahim  Kılıç, “Cenab-ı Allah, Filistinli kardeşlerimizin şahadetlerini kabul etsin. Özgür Mescid-i Aksa ve Filistin için direniş gösteren kardeşlerimize güç ve kuvvet versin. Allah burada toplanan kardeşlerimize, özgür Mescid-i Aksa’da omuz omuza namaz kılmayı nasip etsin. Özgür Filistin topraklarında kardeşlerimizle beraber bir arada olmayı nasip etsin” ifadelerinde bulundu.

Kılıç açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Terör örgütü işgalci siyonist İsrail 1948 yılından itibaren sistemli olarak devam ettirdiği saldırı vekatliamlarla, Filistinli kardeşlerimizi kadın, çocuk, yaşlı demeden şehit etmeye, evlerinden ve topraklarından çıkarmaya, masum insanları tutuklamaya, tecavüz, küstahlık ve şımarıklığını Dünya kamuoyu önünde devam etmektedir. Terör örgütü  İsrailcin mübarek Ramazan ayında başlattığı ve Ramazan Bayramı’nda devam ettirdiği saldırılarda; 200’e yakın Filistinli kardeşimiz şehit oldu. Binlerce Filistinli kardeşimiz yaralandı. Şehit olanların 60’ı çocuk yaşta Filistinli kardeşlerimiz Kundaktaki bebeklerden, sokakta oynama cağına gelmiş çocuklara, delikanlı genç kardeşlerimizden, hamile annelere, genç yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimiz şehit düşmüştür. İşbirlikçi Amerika ve Avrupa başta olmak üzere Siyonizm’in kölesi olmuş ülkeler ise gerçeği görmeme hususunda bizleri şaşırtmamaktadırlar. Bu devletler kurulduğu günden bu yana batılın yanında yer olmaya devam etmişler, katliamlara ortak olmuşlar ve yaşananlara sessiz kalmışlardır. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği, Terörist İsrail’in her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır. Bu kuruluşları İslam alemine ve insanlığa zerre kadar faydası yoktur. Kuruluş amaçları Terörist İsrail’i yaşatmak ve İsrail’in terör örgütü olarak Dünya’ya hakketmesine zemin hazırlamaktadır.Bu işbirlikçi Siyonist örgütlere karşı bir an önce İslam Birliği’nin kurulması gerekmektedir. Bunun yanında ülkemizde yer alan ABD’nin ve Siyonist yapıların incirlik ve Kürecik başta olmak üzere üstlerinin bir an önce kapatılması gerekmektedir. Öte yandan Terörist İsrail ise vicdan sahibi insanlara haber ulaştırma noktasında çalışmaya yapan basın kuruluşların binalarına saldırmaktadır. İşgalcilerle birlikte Filistinli kardeşlerimize yapılan haince saldırıların, ilk Kıblegahımız Mescid-i Aksa’ya karşı küstah baskınların ve tecavüzlerin Dünya kamuoyunda yer almaması için gayret göstermektedir. Ancak saldırıların başladığı ilk günden itibaren Türkiye ve İslam ülkeleri başta olmak üzere Dünya’nın dört bir noktasından Filistinli kardeşlerimize destek mesajları gelmekte, hangi dinden ya da ırktan olursa olsun vicdan sahibi insanlar ellerinde Filistin bayrakları ile meydanlara inip, hep bir ağızdan İsrail’in terörist olduğunu haykırmaktadır. Tarih boyunca görüldüğü gibi yenileceklerini anlayan zalimler, azgınlıklarını şiddetlendirmiştir.  Tam azgınlıklarına, şiddetli saldırılarına rağmen ise yenilmişlerdir. Çünkü onların akıl edemedikleri bir şey vardır. O da Allah’a karşı savaşan herkes yenilecektir ve Allah’tan başka güç yoktur. Terör örgütü  İsrail’in işgal ettiği Kudüs ve Filistin topraklarından sökülüp atılacağı günler çok büyük tokadı yakında vuracaklardır.

yakındır. Sadece güçten anlayan İsrail’e, Filistinli kardeşlerimiz ve birlik içerisinde olan Müslümanlar en büyük tokadı yakında vuracaklardır. Dünya’ya ve bölgeye huzur ancak ve ancak Terörist İsrail’in yok olmasıyla gelecektir. Bugün Peygamber Efendimiz (sav)’in başlattığı kutlu yolculuğun izinden giden Hz Ömer’in, Selahaddin Eyyubilerin, Yavuzların, Abdulhamitlerin, Hasan El Bennaların, Seyit Kutupların, Necmettin Erbakanların, Şeyh Ahmet Yasinlerin, Filistinli direniş önderlerin devam ettirdiği büyük Kudüs yürüyüşünde bayrağı teslim alma vaktidir. Bu kutlu yolculukta milyonlarca Kudüs gönüllüsü olarak başlattığımız Büyük Kudüs Konvoyu  tüm Türkiye’de 81 ilde ve yüzlerce ilçede gerçekleştirilmekte ve dualarımızla Filistin’de özgürlük için mücadele eden kardeşlerimizin yanında yer aldığımızı tüm Türkiye’de kardeşlerimiz göstermektedir. Başlattığımız bu mücadelemiz, başta Kudüs olmak üzere tüm İslam beldeleri ve mazlum coğrafyalar kutlu bir zaferle Siyonizm’den kurtulana dek devam edecektir. Cenab-ı Allah, Filistinli kardeşlerimizin şahadetlerini kabul etsin. Özgür Mescid-i Aksa ve Filistin için direniş gösteren kardeşlerimize güç ve kuvvet versin. Allah burada toplanan kardeşlerimize, özgür Mescid-i Aksa’da omuz omuza namaz kılmayı nasip etsin. Özgür Filistin topraklarında kardeşlerimizle beraber bir arada olmayı nasip etsin. Yaptığımız dualar tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olsun. Zafer İslam’ındır, zafer yakındır” dedi.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ