Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Dolmuş Ücretleri Arttı

Dolmuş Ücretleri Arttı

Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Yaklaşık iki buçuk yıldır tarife ücretlerine zam gelmediğini ifade eden toplu taşıma esnafı, maliyetlerinin arttığını, ve bu zamların yerinde olduğunu ifade ettiler. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi Toplu Kara Taşıma Şube Müdürlüğü’nün toplu taşıma araçlarının ücret tarifesi değişikliği talebini görüşüp ulaşım ücretlerine zam yaptı. Fethiye’deki dolmuş ücretleri de 0-10 kilometreyi 3,25 TL’den 3,75 TL’ye çıkarırken 10-15 kilometre arasını da 3,25 TL’den 4,75 TL’ye yükseltildi. Zam kararı vatandaşlar tarafından tepki çekerken dolmuş esnafı ise akaryakıt fiyatları, araçların bakım ve onarım giderlerinin artışı nedeniyle zammın kaçınılmaz olduğunu ifade ettiler.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi Toplu Kara Taşıma Şube Müdürlüğü’nün toplu taşıma araçlarının ücret tarifesi değişikliği talebini görüşüp; ulaşım ücretlerine zam yaptı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Kara Taşıma Şube Müdürlüğü’nün talebini görüşüp, ulaştırma hizmetlerine zam yaptı. Alınan kararda ülke genelinde etkisini sürdüren Kovid-19 salgını nedeniyle yolcu biniş sayılarındaki azalma, pandemi nedeniyle gelen yolcu kısıtlamaları ve buna bağlı olarak yolcu kaybı yaşanması, araçların bakım onarımlarının ve amortisman gider maliyetlerinde yaşanan artışlar ve akaryakıt fiyatlarının sürekli yükselmesi göz önünde bulundurularak; belirli bir standardın sağlanması, sürdürülebilir ve maliyeti karşılanabilir toplu taşıma sisteminin tesis edilmesi maksadıyla Muğla il genelinde özel toplu taşıma araçlarının 15 Mart 2021 tarihinden geçerli olmak üzere arttırıldığı bildirildi. Buna göre 3,25 TL olan Fethiye’de 0-10 kilometre dolmuş ücreti 3,75, 10-15 kilometre 4,75 TL’ye yükseltildi. Öğrenci ücreti aynen kalırken, kredi kartı ile 4 TL, tek kullanımlık Muğla Kart ücreti de 4,75 TL olarak belirlendiği öğrenildi.

Sabah saatlerinde dolmuşa binenlerden bazı kimselerin zamlı tarifeye tepki gösterirdiği öğrenilirken, dolmuş sürücüleri de “pandemi döneminde sürücü esnafı perişan oldu. Zam kaçınılmazdı” şeklinde konuştukları ifade edildi.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ