Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Depremzede Köpekler Seydikemer’de Tedavi Ediliyor

Depremzede Köpekler Seydikemer’de Tedavi Ediliyor

SEYDİKEMER BELEDİYESİ DEPREMZEDE KÖPEKLERE SAHİP ÇIKTI.

Seydikemer Belediyesi, Hatay’ı adeta yerle bir eden depremden kurtulan 11 köpeğe sahip çıkarak, Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndetedavi altına aldı.

Kahramanmaraş merkezli depremler, sadece 11 ildeki insanları değil, aynı zamanda kedi, köpek başta olmak üzere birçok evcil ve sokak hayvanını da olumsuz etkiledi. Depremin olduğu ilk andan itibaren bir yandan deprem felaketinin yaşandığı bölgeye giderek afetzedelerin yaralarını sarmak için gece gündüz çalışan Seydikemer Belediyesi ekipleri, bir yandan da Muğla Valiliği öncülüğünde başlatılan yardım çalışmalarında en ön safta yer aldı. Seydikemer Kaymakamlığı ve Seydikemer Belediyesi iş birliğinde başlatılan yardım kampanyalarına vatandaşlar büyük bir özveriyle karşılık verdi. Deprem bölgesinde evleri yıkılan ve günlerce soğuk havada yaşam mücadelesi veren afetzedelere yardım için cansiperane çalışan Seydikemerliler, gıdadan giyime, ısıtıcıdan hijyen ürünlerine kadar ihtiyaç duyulan her türlü malzemeleri tırlarla afet bölgesine gönderdi.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde de büyük yıkıma neden olan depremden etkilenenvatandaşlara yardım eli uzatan Seydikemer Belediyesi, 11 can dostumuza da sahip çıkarak, Seydikemer Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına aldı. Seydikemer Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli veteriner Berke Demiröz, “Asrın Felaketinde” on binlerce binanın yerle bir olduğu Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki Hayvan Barınağından gönderilen 11 köpekle tek tek ilgilendi. Temizlenip genel kontrolleri yapılan köpeklerin, sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

11 köpeğin 1 hafta önce Seydikemer Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildiğini belirten Veteriner Demiröz, hayvanlarında depremden etkilendiğini söyledi. Demiröz; “Depremden etkilenen 11 köpek, merkezimizde tedavi altına alındı. Burada ilk olarak sağlık durumlarının iyi olup olmadığını öğrenmek için genel bir taramadan geçirdik. Can dostlarımızda fiziksel olarak bir yara ya da hasar yok ancak maalesef duygusal olarak ister istemez onlarda bu durumdan etkileniyor. Buradaki görevli arkadaşlarımızla 11 köpeğin tedavilerine devam ediyoruz” dedi.

BAŞKAN OTGÖZ: “HER CANLI BİZİM İÇİN KIYMETLİ”

Depremin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen ilk günkü acının devam ettiğini ifade eden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz; “Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 büyük deprem, 11 ilimizi maalesef yerle bir etti. Devletimiz ve milletimiz o kadar güçlü ki tüm imkanlarını depremin yaralarını sarmak için harcıyor. Maalesef binlerce insanımız depremde vefat etti, yaralandı. Deprem, insanımızı olduğu kadar kedi, köpek başta olmak üzere can dostlarımızı da olumsuz etkiledi. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinden gelen 11 köpeğimiz bunlardan sadece birkaçı. Her canlı bizim için çok kıymetli. Belediye olarak 11 can dostumuza sahip çıktık ve Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alındı. Görevli personelimiz 11 köpeğe gerekli ilgiyi ve alakayı gösteriyor” diye konuştu.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ