Seydikemer Haber Sitesi

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK UNUTULUR GİDERİZ

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK UNUTULUR GİDERİZ

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK UNUTULUR GİDERİZ

Seki’de esnaflık yapan, Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetim kurulu üyesi olan Özkan Karcı’nın Oğlu olan genç şair Özhan Karcı’nın çıkardığı ”AY IŞIĞI ” adlı şiir kitabını imzalayarak dağıttı.

İmza Günü’nde konuşan genç şair KARCI kitapseverlere şiir kitabı tanıtarak meslekte olursak olalım; şiir , müzik, resim hayatımızın bir parçası olmalı, dedi.İnşaat Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Özhan Karcı hangi meslekte olursak olalım; şiir, müzik, resim hayatımızın bir parçası olmalı.  Ben duygularımı kolay kolay ifade edemem,  başkasına aktaramam. Benim içinde en iyi araç kâğıt kalem oluyor. Ay Işığı ’ da bu şekilde oluştu. Bu kitabın ortaya çıkmasından bana destek veren beni dinleyen annem babam ve kardeşime anlatıp bu günlere geldim. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim, dedi.

Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır imza gününde yapmış olduğu açıklamasında: Odamız yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda kurucular kurulu üyesi Özkan Karcı’nın oğlunun çıkardığı şiir kitabının imza günündeyiz. Özhan bizimde evladımız sayılır. Muğla’nın güneydoğusu olan bir ilçesi olsak da Özhan gibi değerlimiz çıkıyor. Daha önce de atletizmde il birincisi seki ‘den çıkmıştı. Bu değerlere sahip çıkmak lazım.  Buraya kadar gelen Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş’e, Ulaştırma Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu’na, esnaflarımıza ve yöre halkına katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Keşke diğer bütün kurumlar da ilgililerden buraya ilgi gösterse. Milli eğitim camiasından kimseyi göremedik. Diğer kurumlardan da göremedim. Tabi bu bize üzüntü  veriyor . Bunlara alışığız. Daha önceden yaklaşık 5 yıl önce Seydikemer’li Selman arkadaşımız roman yazmıştı ve imza günü yapmıştık Fethiye’de. 5 yıl önce de 50 metre ileriden ilçe milli eğitim müdürlüğünden kimse katılmamıştır. Yabancı değiliz bunlara. Sonuç olarak biz buradayız. Biz bu değerlerin yanındayız. Onlar gelmeyebilirler. Biz Odalar olarak her zaman esnafımızın ve gençlerimizin yanındayız. Özhan’ bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Dedi.

Seki’de esnaflık yapan, Seyidikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetim kurulu üyesi olan Özkan Karcı’nın Oğlu olan genç şair Özhan Karıcı’nın çıkardığı şiir kitabının ilk baskısı bitti.İkinci baskıya giren kitabın imza gününde katılan vatandaşlar genç şairi tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ