Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Ulaştırma Esnaf Odasında Çakıroğlu Güven Tazeledi

Ulaştırma Esnaf Odasında Çakıroğlu Güven Tazeledi

Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası 2’nci Olağan Genel Kurulunda kurucu başkan Mehmet Hadi Çakıroğlu güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi. Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası olağan kongresi, Tufanlar Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın olduğu kongrede 426 oy alan mevcut başkan Mehmet Hadi Çakıroğlu güven tazelerken, diğer aday Hüseyin Bayık 63 oy aldı.

Divan başkanlığını Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Yardımcısı Hüsamettin Karaşahin’in yaptığı genel kurula Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu,Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, MHP İlçe Başkanı Mehmet Arıç, CHP İlçe Başkanı Cemil Daydır, Fethiye Şoförler Odası Başkanı Şaban Taşar  siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile şoför esnafı katıldı.

Divan kurulunun oluşturulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra faaliyet ve bütçe raporları okundu ve oylandı. Hemen ardından konuşmalara geçildi. İlk olarak konuşan Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Hadi Çakıroğlu, “2014 yılında Muğla’nın büyükşehir belediyesi, Seydikemer’in de ilçe olması siz şoför esnaflarımıza hizmet etmek adına, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nı kurduk. 2021 yılında her anlamda zor bir yıl yaşadık. Yaşadığımız tüm sıkıntıları üyelerimize yansıtmadan, mesleğinizi daha rahat ve çağdaş sürdürebilmeniz için diğer meslek odaları temsilcileri ile görüşerek; mevcut sorunlara çözüm bulmaya çalıştık. Bunun yanında üyelerimizin ve şoför esnafının daha güçlü bir yapıya sahip olması için yönetim kurulumuz ile birlikte ileriye dönük çalışmalarımızı uygulamaya başladık. Geleceğe dönük hedeflerimize ulaşmak için 21 Mart 2017 tarihinde odamıza 447 metrekare arsa kazandırdık. Ardından sırasıyla bir hizmet aracı ve motosiklet temini sağladık. Her daim hızlı ve daha üretken olmaya gayret gösterdik. Ekonomik açıdan tasarruf sağlamaya çalıştık. Odamıza yakışır bir hizmet binasının temelini attık. Bugünlere birlik ve beraberlik içerisinde geldik. Bundan sonra da aynı şekilde devam edersek, esnafımızın daha iyi şartlara kavuşacağına inancım tamdır” dedi.

REKLAM ALANI

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu konuşmasında, “Genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Yaklaşık bin civarında ortağımız, Seydikemer’de bulunan esnaflarımızdır. Bundan sonraki süreçte de sizlere aynı şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Diğer meslek odası yöneticilerle istişare halinde olup, hizmetlerin kısa bir zamanda sizlerle ulaşması ile ilgili önlemlerimizi alacağız” dedi.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ