Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

Boksör Alcu: “Ülkemizde Bireysel Spor Gerçekten Çok Zor”

Boksör Alcu: “Ülkemizde Bireysel Spor Gerçekten Çok Zor”

Profesyonel Boksör Kubilay Alcu Fethiye’de görev yapmakta olan basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi. Sohbet eşliğinde geçen kahvaltı sonrasında Alcu, şampiyonluk süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Dünya Şampiyonluğuna çıkan Fethiyeli Yenilgisiz Profesyonel Boksör Kubilay Alcu rakibini 6’ıncı rauntta teknik nakavtla yenerek, Dünya Hafif Ağır Siklet Altın Kemer Boks Şampiyonu olmuştu. Şampiyon Alcu, altın kemeri memleketine getirerek Fethiye’de görev yapmakta olan basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

“Amerika’da WBC Maçı Var”

Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan Kubilay Alcu, “Azerbaycan Bakü’de dünya şampiyonası boks maçına çıktım. Rakibim ev sahibiydi. 1-0 önde başladı çünkü iki bin kişilik büyük bir taraftarı vardı.  Üzerimde büyük bir baskı vardı. Ailem, babam, amcam, Sami hocam, Saadettin abi yanımdaydı. Bana destek oldular. Hiçbir zaman moralimin bozulmasını istemediler. İnandım, çok çalıştım çünkü bir hedefim vardı. Hep kendime “Bir gün dünya şampiyonu olacağım.” derdim. Hayırlısı buymuş. Ülkemize, Fethiye’mize dünya şampiyonluğu getirdim. Çok mutluyum, çok gururluyum. Şimdi ki hedefim dünyanın en büyük kemerine çıkmak. Amerika’da WBC maçı var. İnşallah hedefim o. Onu da ülkeme ve Fethiye’me getireceğime söz veriyorum. Şu an tarihler belli değil. İstanbul’da Türkiye Profesyonel Boks Kampı’na gireceğim. Çok iyi bir kamp dönemi olacak. Üç ve altı ay içinde Amerika’dan haber gelecek, ona göre hareket edeceğiz” dedi.

“Ülkemizde Bireysel Spor Gerçekten Çok Zor”

Konuşmasına devam eden Alcu, “ Sayın Kaymakamımız, Fethiye Belediye Başkanımız, Kenan Başkanımız ve Lokman Hekim Esnaf Hastanesi çok destek ve sponsor oldular. Bizim ülkemizde bireysel spor gerçekten çok zor. Sponsor olmadan bir yere gelemiyorsun. Bazı noktalarda “Acaba bırakmalı mıyım?” diye derin düşüncelerim oldu. Sonra Cengiz abimle tanıştım. Düşünceleri olduğunu söyledi. Yapabilirsek çok iyi olacağını düşündüm. Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’ne gittik. Çok teşekkür ederim, bana destek çıktılar. Üzerimde çok büyük bir yük oluştu. İlk başta destek yoktu, sürekli antrenman yapıyordum. Moralim gerideydi. “Acaba yapabilir miyim, yapamaz mıyım?” diye düşünüyordum. Hayırlısı buymuş, Dünya Şampiyonluğu’nu aldım. Profesyonel Boks ’da eleme maçları var. Bu benim 7. boks maçımdı. Altı tane nakavtım var, bir tanesini puanla aldım. Maç aldıkça sıra ilerliyor. 5. maçımda Avrupa Şampiyonu oldum. Şimdi dünya şampiyonuyum ve sırada Amerika var. Biz Çalıca ’da Sami Hoca’yla beraber spor salonu işletiyoruz. Bizim şu anda 5 yaşından 63 yaşına kadar öğrencimiz var. Sadece boks değil, her branş var. Her çocuğumuzun spor yapması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Esnaf Hastanesi Olarak Spor Ve Sporcunun Yanındayız”

Halkla İlişkiler Müdürü Sinem Köse, “Esnaf Hastanesi olarak spor ve sporcunun her zaman yanında olmak için canla başla çalıştık. Kubilay da desteklerimiz arasında yer alarak bize bu gururu yaşattığı için kendisine tebriklerimizi iletmek istiyoruz. Bizler de bir sonra ki başarılar adı altında spor, sporcu gibi Kubilay’ın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Oğlumla Gurur Duyuyorum”

Kubilay’ın annesi EsnurAlcu, “Oğluma dualar ediyorum. Onunla gurur duyuyorum. Çok çalışıyordu. Başaracağına inanıyordum. Bende evde elimden geldiğince beslenme gibi hususlarına dikkat ediyordum. Çok mutluyum. Gurur duyuyorum” dedi.

“Kubilay’ın Her Zaman Arkasındayım”

Kubilay’ın babası Erdal Alcu, “Kubilay’ın her zaman arkasındayım. Çok çalıştı ve inanıyordu. Bu başarı kolay değil. Sponsorlara teşekkür ediyorum. Çok destek oldular. Fethiye’ye ve Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Kubilay’la Yaklaşık 13-14 Yıldır Beraber Çalışıyoruz”

Antrenör Sami Sunay, “Kubilay’la yaklaşık 13-14 yıldır beraber çalışıyoruz. Kubilay’da ayrı bir güç, özgüven var. Daha önce birçok maça çıktı ve hepsinden alnının akıyla çıktı. 2 yılı profesyonel boksta geçirdi. Ve bu süreçte de epeyce yol kat ettik. Önce Avrupa şampiyonluğu sonra dünya şampiyonluğu. Allah izin verirse önümüzde WBC dünya şampiyonluğu var. İnanıyorum ki ondan arz, hırs, çalışmayla arkasında duran insanlarında duasıyla, yardımıyla çok güzel yerlere gelecek. Bir kaç yıl sonra dünyanın en büyük kemerlerini almış olacak. Kendisini tüm Fethiye adına tebrik ediyorum” dedi.

Spor Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ