Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

İsmail Başoğlu Dokuzuncu Kez Başkan Seçildi

İsmail Başoğlu Dokuzuncu Kez Başkan Seçildi

Sınırlı Sorumlu Fethiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve  Kefalet Kooperatifi seçimli olağan genel kurulunda odaya 31 yıldır başkanlık yapan  İsmail Başoğlu üyelerin güven oyunu kazanarak 9’uncu dönemde de oy birliği ile başkanlığa seçildi. Sınırlı Sorumlu Fethiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve  Kefalet Kooperatifi 61’inci seçimli olağan genel kurulunda başkanlığa seçilen İsmail Başoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Ortaklarımızın gösterdiği güvene, ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Sınırlı Sorumlu Fethiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve  Kefalet Kooperatifi seçimli olağan genel kurulu Çalış Aymes Otel de gerçekleşti. Genel Kurula Bölge Birlik Başkanı Necip Saraç, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Can, Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı adem Hıra, Fethiye Şoförler Odası Başkanı Şaban Taşar, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, Minibüs Kooperatif Başkanları, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş ve kooperatif üyeleri katıldı.

Divan Başkanlığını Bölge Birlik Başkanı Necip Saraç, başkan yardımcılığını Fethiye Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ,katip üyelikleri Murat Burmabıyık ve Yusuf Özdemir in yaptığı 61. Olağan genel kurulda saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşımız söylendi.Bölge birlik başkanı Necip Saraç, “Bugün Fethiye’mizin düğün günüdür .Düğün günümüzde hesap verme günüdür .Fethiye esnaf sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi Muğla ve Aydının göz bebeğidir” dedi.

Fethiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve  Kefalet Kooperatifi başkanı İsmail Başoğlu kongrede  son 3 yılın ayrı ayrı gelir giderlerinin yanı sıra faaliyet raporu hakkında geniş bilgiler aktardı.Covid-19 nedeniyle ortakların çok kötü günler geçirdiğini belirten Başoğlu, “Merkez ve Bölge Birliğimizin yanı sıra Halk Bankası sayesinde bu kötü günleri yara aldırmadan geçirdik. Ortaklarımıza elimizden geldiğince destek olduk” dedi.

2021 -2022 ve 2023 yılları beklentilerini anlatan İsmail Başoğlu, Bu yıl hedeflenen plasmanın 185 Milyon TL, 2022 de 205 Milyon TL, 2023 yılında ise 255 Milyon TL olduğunu belirtti. 3 yıl boyunca da takip oranını yüzde 20’lerde tutmayı hedeflediklerini, 3 yıl boyunca kooperatif ortaklarının toplam 335 çocuğuna burs vereceklerini, Esnaf Hastanesinden indirim miktarını yüzde 25-30’a çıkarmayı planladıklarını  söyledi.

Seydikemer İlçesinde ortakların kooperatif ile ilişkilerini daha kolay ve pratik hale getirmeyi hedeflediklerini hatta, 2022 yılında bir şube açmayı planladıklarını da belirten Başoğlu, “, Covid-19 ile ilgili olarak her türlü maddi ve ayni yardım çalışmalarını yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yeni Yönetim Kurulu

Sınırlı Sorumlu Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına 9’uncu kez İsmail Başoğlu oy birliği ile seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine İsmail Tahancı, Veli Uysal, Mehmet Alaşan ve Süleyman Çetinkaya seçildi. Denetim Kuruluna ise, Hüsnü Çalış ve Selahattin Cesur seçilirken üst birlik üyeliklerine ise, İsmail Başoğlu, İsmail Tahancı, Veli Uysal, Süleyman Çetinkaya ve Mehmet Alaşan seçildiler.

“Kredi Faizleri Düşürülsün”

Genel Kurul sonunda söz alan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, pandemi döneminde esnafların zor günler geçirdiğini, internet ve kahvehane işletmecilerinin bir çoğunun mesleklerini bıraktığını, personelin maaşını, sigortasını ödeyebilmek için çaresizlik içinde kaldıklarını ifade ederek, “Esnaflarımız yüzde 10.5 tutarında faizle kredi almak zorunda kaldılar. Biz bu oranı yüksek buluyoruz. Yüzde 8’e çekilmesini istiyoruz” dedi.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ