Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

“BAŞ PEHLİVAN ALİ GÜRBÜZ OLDU”

“BAŞ PEHLİVAN ALİ GÜRBÜZ OLDU”

“BAŞ PEHLİVAN ALİ GÜRBÜZ OLDU”

28. Geleneksel Seki Yağlı Pehlivan Güreşlerinde baş pehlivanlığı, Kırkpınarın son baş pehlivanı Ali Gürbüz kazandı. Ali Gürbüz, Baş pehlivanlık mücadelesinde güreş sahalarının “Sarı Fırtınası” lakaplı baş pehlivanı İsmail Balaban ile yaklaşık 45 dakika mücadele ederek kazandı.
Bu yıl 28.’si gerçekleşen Geleneksel Seki Yağlı Pehlivan Güreşlerinde pehlivanlar Seki Zümrüt Çayırında kırasıya mücadele etti. 44 Baş Pehlivan olmak üzere toplam yaklaşık 750 güreşçi kıspet bağlayarak mücadele etti. 
Yaklaşık 20 Bin kişinin güreşleri izlemek üzere geldiği Seki Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri Müsabakalarını, Muğla Valisi Esengül Civelek, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Antalya Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, AK Parti Muğla İl Başkan Yardımcısı Şadi Pirci ve yönetim kurulu üyeleri siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri de tribünden izlediler.

44 BAŞ PEHLİVAN KATILDI
Bu yıl 28.’si gerçekleşen Geleneksel Seki Yağlı Pehlivan Güreşlerinde, 42 baş pehlivan kıspet bağladı. Kırkpınarın son baş pehlivanı Ali Gürbüz, yine geçtiğimiz yıllarda Kırkpınar da altın madalya kazanan Orhan Okulu, Fatih Atlı, Şaban Yılmaz, İsmail Balaban, Mehmet Yeşil Yeşil gibi sahaların aranan güreşleri Zümrüt Çayırında kıyasıya mücadele etti. Fethiye’li baş pehlivan Ali Yanatma ise ikinci turda Ali Gürbüz’e yenilerek elendi. Güreş sahalarının vaz geçilmez ve aranan baş pehlivanlarından Orhan Okulu ise müsabakaların üçüncü turunda rakibi ile girdiği mücadele sakatlanarak güreşi bırakmak zorunda kaldı. 
“ATA SPORUMUZA ÖNEM VERİYORUZ”
28. Geleneksel Seki Yağlı Pehlivan Güreşlerinde konuşan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ise konuşmasında, Geçen seneki güreşlerimizde halkımıza tribünlerin üzerini kapatacağımızın sözünü vermiştik. Allah’ıma şükürler olsun ki bu sözümüzü yerine getirdik ve bu yıl çok güzel müsabakalardan oluşan güreşlerimizi sorunsuz geçirdik. Biz Seydikemer Belediyesi olarak ata sporumuza çok önem veriyoruz. Buradan önümüzdeki yıl için tekrar şu sözü veriyorum. Geleneksel hale getirdiğimiz bu güreşlerimizi önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı bir hale getirerek düzenleyeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ