Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

BABACAN’IN PARTİSİNDE KİMLER OLACAK?

BABACAN’IN PARTİSİNDE SEYDİKEMER VE FETHİYE’DEN KİMLER VAR?

BABACAN’IN PARTİSİNDE KİMLER OLACAK?

Akparti’nin kurucuları arasında bulunan ve uzun yıllar ekonomi Bakanlığı, Avrupa birliği bakanlığı ve Başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş olan Ali Babacan dün akşam Habertürk Tv de TekeTek programında Fatih Altaylı’nın konuğuydu. Türkiye’de yeni parti kurma yolunda oluşumlar içerisinde bulunan Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacanın birlikte hareket edip etmeyeceği kamuoyu tarafından merak edilirken,Ali Babacan dolaylı olarak Davutoğlu ekibinden böyle bir teklif geldiğini ancak kendilerinin uygun olacağını düşünmediklerini belirtti.

İnsan hakları, hâk ve özgürlükler, önce insanı merkez alan bir anlayış ile toplumu gerginlikten ve ayrıştırmadan uzak tutacak tüm komşu ülkeler ile işbirliği içerisinde bir anlayışı rehber edindiklerini belirten Babacan Fatih Altaylı’nın eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili sorusuna ise,kendisi tecrübe ve birikimiyle ekibimize dışarıdan destek vermektedir ileride herhangi bir liderlik pozisyonu olmayacaktır çünkü en başta bunları konuşarak yola çıktık’dedi.
Ak parti hükumetleri döneminde ekonominin başında olması ve ayrıldıktan sonra ekonomi yönetimi konusunda bir türlü istenilen politikaları gerçekleştiremeyen Ak partide yıl sonuna kadar kurulması planlanan Babacanın partisinde eski Bakanlar ve milletvekillerinde dahil bir çok isim bulunmakta.

Muğla ilinde kale durumunda bulunan Seydikemer ve En büyük oy aldığı ilçelerden bölgenin siyasetine yön veren Fethiye ilçesinden kimlerin Yeni kurulacak partiyle dirsek temasında olduğu merak ediliyor. Kurulacak partinin, AK parti ilçe kongrelerinin yapılacağı günlere rast gelmesi rahatsız ve memnun olmayan kesimlerin istifalarıyla siyasetin hareketleneceğine işaret.

REKLAM ALANI

Siyasi kanaat önderleri, kimsenin kendisini vazgeçilmez sanmasına artık gerek kalmayacak seçmen alternatifsiz bırakılamayacak dikte edilmiş adaylara veya teşkilatlara mahkum olmayacaklarını belirtiyorlar.

Seydikemer ve Fethiye’de hareketli günler yaşanacağa benziyor.

Haber Yorum

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ