Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

AYDEM Kapısına Siyah Çelenk Bırakıldı

AYDEM Kapısına Siyah Çelenk Bırakıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanlığı tarafından Seydikemer İlçesinde “Zamları geri al” eylemleri kapsamında AYDEM önüne siyah çelenk bırakıldı. Millet İttifakının diğer ilçe başkanlarının da destek verdiği eylemde hükümet yetkililerine Seydikemer’den seslenen CHP İlçe Başkanı Cemil Daydır, “Vatandaşımız perişan halde. Biz burada yaygara yapmıyoruz. İnin sokağa vatandaşın yoksullaşmış, geçim derdinde. Saray ise halktan kopmuş,  bir avuç yandaşı düşünüyor” dedi.

Seydikemer İlçesinde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı tarafından AYDEM önüne üzerinde “Zamları Geri Al” yazılı siyah çelenk bırakıldı ve son günlerde art arda gelen zamlar boykot edildi. CHP Seydikemer İlçe Başkanlığının isyanına Seydikemer İYİ Parti İlçe Başkanı Sevgi Nurten Güler, Saadet Partisi İlçe Başkanı Aziz Güzel, Demokrat Parti İlçe Başkanı Rasih Yılmaz, DEVA Partisi İlçe Başkanı Orhan Ustaoğlu, partililer ve vatandaşlar da destek verdi.

Tüm gruplar adına basın açıklamasını okuyan CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır, hükümeti bir an evvel istifaya davet ederek, ülkenin yönetilemediğini belirtti. Daydır açıklamasını devamında “Saray iktidarı zam yapmaya doymuyor. Türkiye ekonomik buhran ile yangın yerine dönmüşken bir de enerji buhranı yaşatıyorlar. Elektrikten akaryakıta, gübreden, tohumdan,ilaçdan, borçlardan vergilere durmaksızın zam yapılıyor. Böylece vatandaşın cebinden daha fazla para alıyorlar. İşte o zaman hepimiz giderek yoksullaşıyoruz. Peki bu kadar zam neden yapılıyor? Bu kadar toplanan vergiler nereye gidiyor. Bunu hiç sorguladınız mı?

İktidar halktan toplanan paraları yatırıma ve üretime dönük kamu yararına kullanmadı. Vatandaş düşünmedi. Ballı ihalelerle yandaşlarına aktardı. Tercihlerini bizden, sizden yana değil, bir avuç yandaşlarına kullandı. Sıra bize de gelecek tercihimizle sarayı ve iktidarını sandığa gömeceğiz. Elektriğe kademeli zam politikası koydular. İlk kademeye yüzde 52, ikinci kademeye  de yüzde 127  zam uyguladılar.

Üstüne basa basa söylüyoruz. Dar gelirliye destek yapacaklarını söyledikleri ilk kademeye bile yüzde 52 zam uyguladılar. Şimdi Şubat ayında daha da artarak gelecek faturalar. Cumhuriyet Halk Partisi ve paydaşlarımız olarak biz diyoruz ki; Kademeli değil, sosyal tarife olsun. Düşük kademe en az 230 kilovat olsun. Diğer yandan ticarethane tarifelerini de en üst kademeden yaptılar. Esnaf perişan halde, bunu da geriye çekin. Biz burada yaygara yapmıyoruz. İnin sokağa vatandaşın yoksullaşmış, geçim derdinde. Saray ise halktan kopmuş,  bir avuç yandaşı düşünüyor.

Elektrik insan hakkıdır. Yaşam hakkıdır. Hava ve su kadar önemli bir hale gelmiştir. Elektrik ulaşılabilir ve yaşam şartlarına göre ödenilebilir, bir ücret olmalıdır. Elektrik ve akaryakıttaki fahiş zamları geri çekin. KDV ve ÖTV’yi kış aylarında sıfırlayın. Aralık 2021-Ocak 2022 döneminde tahsil edilen yüzde 127’ye varan fahiş zamlı aldığınız ücretleri geriye iade edin.

Halkımıza buradan bir kez daha söz veriyoruz. Bu elektrik buhranını, ekonomik buhranı çözecek adımları atacağız.  Adaletli, liyakatlı kadrolarla sizlerden aldığımız güçle bu sorunları biz aşacağız. Kamunun parasını, kamu yararına üretime ve yatırıma dayalı bir şekilde kullanacağız” dedi. Basın açıklamasının ardından grup sessizce dağıldı.

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ