Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

ATA’NIN ÇOCUKLARI YAŞAYARAK ÖĞRENDİLER

ATA’NIN ÇOCUKLARI YAŞAYARAK ÖĞRENDİLER

ATA’NIN ÇOCUKLARI YAŞAYARAK ÖĞRENDİLER

ATA’NIN ÇOCUKLARI YAŞAYARAK ÖĞRENDİLER

Özel Seydikemer Ata Ortaokulu öğrencileri Sosyal Bilgiler ve Türkçe dersleri kapsamında düzenlenen gezi ile hafta sonu hem eğlendiler hem de yerinde deneyimleyerek öğrendiler. Bu yıl onuncusu düzenlenen Antalya Kitap fuarına giderek orada hem derslerine hem de kültürlerine katkıda bulunmak üzere alışveriş yaptılar. Fuarda kitaplarını imzalayan Tansu DURAN, Ergün POYRAZ, Enver AYSEVER, Vural SAVAŞ, Saygı ÖZTÜRK, Erdal ŞANAL, Fatma Gül ŞAHİN ve Şükrü ERBAŞ gibi ünlü yazar ve şairlerle tanışan öğrenciler heyecanlarını gizleyemediler.

Fuarın ardından ise Antalya Devlet Tiyatrolarının çocuk oyunlarından biri olan “Bremen Mızıkacıları” müzikalinde ise kahkahalarını tutmadılar.

REKLAM ALANI

Öğretmenleri tarafından fuarda ve tiyatroda uyulması gereken kuralları hemen yaşama geçirebilme fırsatı ile karşılaştıkları için mutlu oldular.Daha sonra Türkiye’nin önemli tarihi eserlerinin minyatürlerinin bulunduğu açık hava müzesini gezen öğrenciler öğretmenlerinin anlatımları ile yapıtları yakından tanıdılar. Antalya’dan ayrılmadan önce Sahafçılar Festivaline ve Eski Arabalar Festivaline uğrayan çocukların neşesi yorgunluklarının önüne geçiyordu.Özel Seydikemer Ata Okullarımöğrencilerinden Gaye: “Bizi sadece geziye götürmekle kalmayıp, aynı zamanda kaliteli vakit sundukları için öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Hayatımda ilk kez profesyonel bir tiyatro izledim. Çok güzeldi. Artık her fırsatımda tiyatroya ve fuara gideceğim. Çünkü fuarda sadece yazarla tanışmadık. Aynı zamanda sohbet ederek yeni şeyler öğrenmiş olduk.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ