Son Dakika
Seydikemer Haber Sitesi | www.haberseydikemer.com

AGD Yarışma Başvuruları Devam Ediyor

AGD Yarışma Başvuruları Devam Ediyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her yıl düzenlenen “Gençler Efendimizin İzinde” Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması’nın lise başvuruları 3 Ekim’de başladı. Başvurular 4 Aralık tarihine kadar devam edecek. Ödüllü sınav 17 Aralık 2022’de yapılacak.

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) hayatını daha fazla gence anlatabilmek ve idrak ederek hayatlarında sünnet-i seniyyeyi tatbik edebilmeleri amacıyla her sene düzenlenen “Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması” bu yıl da Fethiye ve Seydikemer’den liseli gençlerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

4 ARALIK TARİHİNE KADAR BAŞVURULAR DEVAM EDECEK.
AGD tarafından her sene düzenlenen “Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması” için başvurular 3 Ekim itibarıyla başladı. Başvurular 4 Aralık tarihine kadar devam edecek. Sınava katılmak isteyen liseli gençlerin ‘efendimizinizinde.com’ internet adresini ziyaret ederek başvuruda bulunması gerekirken, 17 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilecek sınav sonucunda, Türkiye geneli derecede birinciye 10 bin TL, ikinciye 8 bin TL, üçüncüye 7 bin TL, dördüncüye 6 bin TL ve beşinciye ise 5 bin TL ödül verilecek.

Gençler Efendimizin İzinde sınavı ile ilgili dernek tarafından yapılan açıklamada, yarışma ile her sene binlerce gencin Peygamber Efendimizin hayatını araştırmasına vesile olunduğuna dikkat çekilirken, “Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz (S.A.V.) insanlığa her zaman yol gösteriyor. Gençler Efendimiz’in İzinde Siyer-i Nebi Yarışması sayesinde Türkiye genelinde gençlerimiz Peygamber Efendimizin (s.a.v.) hayatını öğrenerek hayatlarında tatbik ediyor. Kaybedeni olmayan bu hayırlı yarışa tüm gençlerimizi davet ediyoruz” dedi.

Sınav kitaplarını Fethiye AGD veya Seydikemer ilçe temsilciliklerinden temin edebilirsiniz.

Sınav başvuru bağlantısı: www.efendimizinizinde.com

Haber Servisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ