GenelGüncelMuğlaSiyasetSon Dakika

Seydikemer CHP’de Başkan Cemil Daydır oldu

Seydikemer CHP Olağan İlçe Kongresi cumartesi günü delegelerin yanı sıra vatandaşlarında katılımı ile gerçekleşti.

Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanlığı için 3 aday yarıştı. Cengiz Timur, Tamer Demirkıran ve Cemil Daydır’ın aday olarak yer aldığı kongreye yoğun bir katılım oldu. Yapılan seçim sonrasında Cemil Daydır 59 oy ile ilçe başkanlığına seçildi. Cengiz Timur 53, Tamer Demirkıran ise 44 oy aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer Olağan İlçe Kongresi, Esinti Restoran’da yapıldı. CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Suat Özcan, Burak Erbay, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, geçmiş dönem milletvekilleri, ilçedeki oda başkanları , sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı kongrede ilk olarak saygı duruşunda bulunulup; İstiklal Marşımız söylendi. Kongrede divan başkanlığına CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, yardımcılıklarına ise Faruk Aydın ve Yusuf Çabukel seçildi. Faaliyet raporu ve bütçenin okunup, onaylanmasının ardından konuşmalara geçildi.

Konuşmacıların yanı sıra üç ilçe başkan adayının birlik ve beraberlik mesajı verdiği kongrede kıyasıya yapılan yarışı 6 oy fark ile CEMİL DAYDIR kazandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı